tv3.lv

"Noguris? Salietojies?" Bērnu slimnīcas ķirurgs 13 gadīgai meitenei nepamana rokas lūzumu un palaiž viņu mājās

Mamma slimnīcā nogādājusi 13 gadus veco meitu, kura satraumējusi roku. Dežūrējošais bērnu ķirurgs roku apskatījis, paspaidījis un ļāvis doties mājās. Vēlāk atklājies, ka viens no kauliem ir lauzts un pēc iespējas ātrāk jāuzliek ģipsis.

Ierodoties slimnīcā, sāpošajai rokai veikta rentgenogrāfija. Pēc brīža slimnīcas koridorā iznācis dakteris, kurš sācis sāpošo roku spaidīt. Kā norāda mamma, 13 gadus vecā meitene iebļāvusies, taču tas dakterim nav licies aizdomīgi. Viņš, neko sīkāk nepaskaidrojot, aicinājis doties pie māsiņas, lai uzliktu pārsēju.

Nepārejot sāpēm, nākamajā dienā mamma no Pierīgas atkal devusies uz Bērnu slimnīcu, lai saņemtu rentgena izrakstu.

Ieva
MEITENES MAMMA

“Otrā dienā atbraucam un redzam, ka skaidri un gaiši rakstīts – lūzums. Aizejam pie ārsta, kurš brīnās, kur bijām dienu iepriekš. Teicu, ka bijām tepat Bērnu slimnīcā, taču apskati veica cits ārsts. Viņi rādīja rentgenu un teica, ka skaidri un gaiši var redzēt lūzumu.”

Mamma ir vīlusies bērnu slimnīcas ķirurgā, kurš ,apskatot rentgenu, nav pamanījis lūzumu un licis meitenei visu nakti mocīties sāpēs. Bērnu slimnīcas pārstāve Vita Šteina norāda, ka ķirurgs savus pienākumus izpildījis daļēji. No medicīniskā viedokļa raugoties, pārkāpumi neesot konstatēti, taču ārsta attieksme nav bijusi pieņemama.

Aptaujājot bērnu ķirurgus, tie norādījuši, ka konkrētajā gadījumā, iespējams, rentgena uzņēmumā arī nebūtu pamanījuši lūzumu. Bērnu slimnīcā radiologs strādā līdz 18.00. Pēc tam pieejams dežūrējošais radiologs, kurš tiek piesaistīts sarežģītu traumu gadījumos. Dakteris šoreiz uzskatījis, ka nav nepieciešams piesaistīt dežūrējošo radiologu, tādēļ mammai pēc izraksta nācās doties nākamajā dienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja gada laikā ir 2 disciplinārie sodi, var lemt par atbrīvošanu no amata. Par šo gadījumu visdrīzāk tiks piešķirts disciplinārais sods,” stāsta slimnīcas pārstāve Vita Šteina. Todien Bērnu slimnīcā dežūrēja dakteris Juris Šveklis, kurš mediju redzeslokā nonācis jau iepriekš. Žurnālisti eksperimentā konstatējuši, ka mediķis par nelielu samaksu izraksta psihotropo vielu receptes. Bez Tabu rīcībā esošā informācija liecina, ka Šveklim pēdējā gada laikā Bērnu slimnīcā jau ir piespriests viens disciplinārsods.

Slimnīcas vadība vēl lems vai pārtraukt darba attiecības ar pieminēto bērnu ķirurgu.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm