tv3.lv

“Norij pim**!” Konflikti Olaines pusē: lauzti kauli, bojāts īpašums un morālais terors

Raidījumu “Bez Tabu” uzrunā vairāki Olaines novada iedzīvotāji, kuriem Olaines pagasta Ezīša ciema pievārtē pieder nekustamais īpašums. Un visi kā viens atklāj pārdzīvojumus, ko radījis un vēl joprojām rada viens cilvēks – kaimiņš.

Sastaptais Vitālijs norāda, ka kašķi un konflikti ilgst jau piecus gadus. Vitālijam pieder viens no dzīvokļiem no sārtajiem ķieģeļiem mūrētajā divstāvu namā. Olaines novada iedzīvotājs un pat viņa sieva arī piedzīvojuši konfliktu ar gados jaunāko vīrieti.

Asinsizplūdums, deguna kaula lūzums un citi miesas bojājumi, arī īpašuma bojāšana, draudi un regulārs terors. To visu iepriekš piedzīvojis Vitālija dzīvokļa iepriekšējais saimnieks, kurš mitekli pārdevis, jo vairs neesot spējis izturēt regulāro teroru.

Tagad aptuveni gadu kā agresijas mērķis ir citi iemītnieki Ēriks un viņa dzīvesbiedre no Lietuvas.

Lērums zvanu likumsargiem, regulāri izsaukumi, kaudze ar iesniegumiem Valsts policijā, taču vietējie uzskata, ka tam neesot itin nekādas jēgas. Pret kaimiņu vērstās sankcijas – naudas sodi un piespiedu darbs – neesot pietiekamas, lai agresīvais vīrietis mitētos.

Ēriks atklāj, ka nesen piedzīvojis uzbrukumu – sitienu pa sprandu no mugurpuses. Tā arī nenoreaģējot uz briesmu tuvošanos, pēc saņemtā belziena Ēriks nokrīt garšļaukus bezsamaņā.

Olaines novada pašvaldības policijas priekšnieks Ervīns Siliņš uzreiz skaidrot notikumus Ezīša ciema pusē nevar, taču apstiprina, ka likumsargi konkrētajā namā ierodas visai regulāri. Un tikpat regulāri pārrunas ar kaimiņu notiek augstos toņos.

Pagalmā ir vēl viens identiska stila nams, un arī šeit mītošās ģimenes ir vairāk nekā satrauktas par kaimiņu, jo visus jandāliņus redzēt un dzirdēt spiesti arī bērni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija

Divos no gadījumiem saistībā ar konfliktiem starp diviem vīriešiem pērnā gada februārī un aprīlī tika pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, jo neapstiprinājās, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums. Savukārt saistībā ar konfliktu, par ko informācija tika saņemta šā gada augustā, tika pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, jo resoriskās pārbaudes laikā netika iegūti pierādījumi, kas liecinātu par iesniegumā minētajām darbībām. Visos minētajos gadījumos ir veiktas profilaktiska rakstura pārrunas ar iesaistītajām personām. Kā arī par minētajiem lēmumiem tika paziņots iesniedzējam, bet tie netika pārsūdzēti Kriminālprocesa likuma kārtībā prokuratūrā. Šī adrese ir nonākusi VP RRP Olaines iecirkņa redzeslokā saistībā ar regulāriem izsaukumiem par sadzīviskiem konfliktiem starp dzīvokļu iemītniekiem, kā arī par trokšņošanu, alkohola lietošanu, citiem administratīva rakstura pārkāpumiem, tajā skaitā miesas bojājumu nodarīšana. Pēdējā gada laikā saistībā ar notikumiem šajā adresē ir uzsākts kriminālprocess un administratīvā pārkāpuma process par miesas bojājumu nodarīšanu. Šobrīd šajās lietās tiek veiktas procesuālās darbības.

Iedzīvotāji uzskata, ka visi ķīviņi notiekot par un ap zemi, tomēr juridiski zemesgabals zem mājas un arī ap to ir kopīpašums, ko tā vienkārši ņemt un sadalīt nemaz nevar. Pat ja arī dzīvokļu īpašnieki nolems vienoties, rodas pamatotas aizdomas, ka kaimiņš atkal izdomās jaunu iemeslu konfliktiem.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm