tv3.lv

“Notīru ietvi, bet ceļa tīrītājs uzmet sniegu atpakaļ!” Kāpēc rīdziniekiem “uzgrūž” pašvaldības ietvju kopšanu?

2021. gada 10. decembrī 10:57

Rīdzinieks Juris, kuram Ziepniekkalnā pieder privātmāja, neizpratnē, kāpēc galvaspilsētas vadība namsaimniekiem liek tīrīt no sniega ietves, kas stiepjas gar privātīpašumiem. Juris uzskata, ka viņš un citi galvaspilsētas privātīpašumu saimnieki pilda klaušu darbus pašvaldības labā. Tāpat viņš ir nikns, ka darbu nenovērtē: notīrot pašvaldības ietvi, nereti to atkal piecūko ielas braucamās daļas tīrītāji, kuri sniegu no brauktuves mēdz uzmest uz ietves.

Rīdziniekam Jurim ir vairāk nekā 70 gadu. Ziemā viņam jau tā darba pilnas rokas savā privātīpašumā Graudu ielā. Iztīrot no sniega mājas pagalmu, viņam bez atlīdzības, kā pats to sauc, jāvergo pašvaldības labā. Pašvaldībā noteikts, ka privātīpašumu saimniekiem, to apsaimniekotājiem jānotīra no sniega arī pašvaldības ietves, kas stiepjas gar šiem privātīpašumiem.

Juris
tīra pašvaldības ietvi

Strādājam Rīgas domei pilnīgi par velti! Tas darbs tomēr ir fizisks. Mana sieva nevar celt vairāk par diviem kilogramiem, kā ārsts to pateicis. Man pašam aŗi vairāk nekā 70 gadu. Man arī vienreiz ar sirdi palika slikti. Ja nenotīrīšu [pašvaldības ietvi], kā man pateica, uzliks kārtīgu sodu. Tā kā Staļina laikos! Kaut kādas klaušas: ja nenotīrīsi, uzreiz sodīs!

Rīdzinieks Juris vēlētos, lai pašvaldība par savu īpašumu parūpējas pati, nevis uzgrūž darbu privātīpašumu saimniekiem.

Juris
tīra pašvaldības ietvi

Vēl 90. gados biju Helsinkos. Tur es neredzēju nevienu cilvēku ar lāpstu. Tur mazi traktoriņi uz ietvēm strādā, bet mēs te tērējam savu laiku, enerģiju. Bijis tā, ka sniegotos Ziemassvētkos visi priecājas, lekā, bet es tīru sniegu uz ietves.

Sarunā ar “Bez Tabu” Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis norāda, ka šāda kārtība izveidojusies vēsturiski. Ķirsis piesauc Latvijas pirmās brīvvalsts laikus, kad privātīpašniekiem bija pienākums ne vien ietvi, bet arī arī braucamo daļu līdz pusei, attiecīgi otru pusi bijis jātīra kaimiņam no pretējās mājas.

Vilnis Ķirsis
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks

To varētu darīt arī pašvaldība centralizēti. Ir Latvijā pašvaldības, kas to dara, bet jāsaprot, ka tas maksātu milzu naudu, kuras Rīgai nav. Rīgai pat nav pietiekoša finansējuma, lai uzturētu ielu infrastruktūru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīdzinieks Juris gaužas, ka viņa darbu nereti sacūko: pēc ietves notīrīšanas uz tās sniegu atpakaļ uzmet brauktuves tīrītāji.

Juris
tīra pašvaldības ietvi

Pieceļos plkst. 5:00 no rīta, kad visi normāli cilvēki guļ, notīru ietvi. Saģērbjos, nomazgājos, lai dotos uz darbu, izeju pa vārtiem, un tur brauc greideris un samet visu atpakaļ uz ietves. Tu to trotuāru notīri, bet ceļinieks ar lāpstu visu uzgāž uz ietves! Jātīra atkal! Jautājums: man tas ir vajadzīgs?

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadība saprot iedzīvotāju sašutumu šādās situācijās, bet aicina būt saprotošiem, jo ceļu uzturētāji tā nerīkojas apzināti. Šādās situācijās rīdziniekiem iesaka zvanīt uz Satiksmes vadības centru pa tālruni 80003600. Gadījumā, ja ietve aizbērta ar sniegu ceļu uzturēšanas darbības rezultātā, pēc ziņojuma to sakops. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm