tv3.lv

“Noveda līdz kapam vīru, es turpinu ciest!” Aucē “komunālie” ignorē tiesu: neatjauno nelikumīgi atslēgto ūdeni, sirmgalves ciešanas ilgst gadiem

2021. gada 8. jūnijā 6:56

Kopš 2018. gada sirmgalvju pāris Aucē dzīvo bez ūdens, ko tolaik senioriem miteklī, pārmetot parādsaistības, atslēdza SIA “Auces komunālie pakalpojumi”. Pirms gada tiesa lēma, ka pārmetumi par parādsaistībām un ūdens atslēgšana bijusi nepamatota, tāpēc ūdens padeve nekavējoties jāatjauno, tomēr komunālais uzņēmums gadu ignorē tiesas spriedumu – ūdens padeves miteklī nav aizvien.

“Bez Tabu” 2018. gadā jau viesojās Aucē, kur uzklausīja Ivanu un Gaļinu, senioru pāri, kuri bija neizpratnē par ūdens atslēgšanu viņu miteklim parādsaistību dēļ. To, ka būtu parādā par komunālajiem pakalpojumiem, abi kategoriski noliedza. Vairāk par situāciju tolaik lasi šeit.

Izrādījās, ka arī pēc “Bez Tabu” ciemošanās pie sirmgalvjiem turpmākos gadus miteklī ūdens padeve netika atjaunota. Bez ūdens palikušie iesūdzēja tiesā “Auces komunālos pakalpojumus”. Tiesa pirms teju pusotra gada, 2020. gada februārī, lēma, ka komunālā uzņēmuma pārmetumi ir nepamatoti un ūdens padeves atslēgšana bijusi prettiesiska. Tiesa lēmumā lika “Auces komunālajiem pakalpojumiem” nekavējoties atjaunot ūdens padevi par uzņēmuma līdzekļiem.

Skaudri: vīrs dodas aizsaulē labvēlīgā sprieduma paziņošanas dienā, par uzvaru neuzzinot

Tiekoties ar “Bez Tabu” atkārtoti šā gada jūnijā, Gaļina raudot stāsta, ka vīrs Ivans gan neuzzināja par abiem labvēlīgo tiesas spriedumu, jo devās aizsaulē tajā pašā dienā, kad tiesa paziņoja spriedumu. Gaļina ir pārliecināta, ka dzīvesbiedrs nomira pāragri, pēdējo gadu pārdzīvojumu, ko sagādāja dzīve bez ūdens, un tiesvedība dēļ.

Gaļina
sirmgalve, kuras miteklī prettiesiski atslēgts ūdens

Viņu nogalināja ar parāda procentiem, kas auga! Viņš nebija parādnieks! Mēs visu pierādījām tiesā! Viņš [vīrs Ivans] vairs nespēja izturēt! Viņam bija infarkts. Viņš stiepa ūdeni spaiņos no upītes. Viņš uzvarēja tiesā. Tā viņš nomira… Trombs plīsa, aizveda uz slimnīcu, bet neizglāba. 27. februārī nomira, un tajā pašā 27. februārī mums piezvanīja advokāts, kurš paziņoja, ka uzvarējis tiesā. Nomira un pat neuzzināja, ka uzvarēja tiesvedību.

Ignorē tiesas spriedumu, sirmgalve turpina nēsāt ūdens spaiņus

Teju pusotru gadu pēc tiesas sprieduma, kas lika nekavējoties atjaunot ūdens padevi, komunālais uzņēmums ignorē tiesas lemto – ūdens miteklī nav aizvien.

Gaļina
sirmgalve, kuras miteklī prettiesiski atslēgts ūdens

Vairāk nekā gadu esmu bez ūdens, neskaitot trīs gadus, kad vīrs bija dzīvs. Es taču nevaru… Man ir invaliditātes otrā grupa. Nevaru staipīt ūdeni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gaļina raidījuma komandai demonstrē, kā pati mēdz nest smagus spaiņus, kuros ūdeni tualetes satura noskalošanai iesmeļ no piemājas upītes. Dzeramo ūdeni palīdz sagādāt bērni. Ar to piepildītie daudzie trauki novietoti dzīvoklī. Viņa arī uzrāda vairākas vietas miteklī, kurās iemeties pamatīgs pelējums, kas radies, jo arī radiatoros gadiem ilgi nav plūdis ūdens.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS, BEZ TABU

SIA “Auces komunālie pakalpojumi” valdes priekšsēdētāja Solvita Vilčinska stāsta, ka pēc tiesas lēmuma un Gaļinas pieprasījuma uzņēmums bijis ar mieru uzreiz atjaunot ūdens padevi, tomēr sieviete atteikusies parakstīt līgumu ar uzņēmumu.

Gaļina gan norāda, ka atteikusies parakstīt līgumu, jo uzņēmums no viņas pieprasot samaksu par pakalpojuma atjaunošanu. Viņa nav ar mieru maksāt ne centa, ja reiz tiesa lēmusi, ka ūdens atslēgšana bijusi prettiesiska.

Gaļina
sirmgalve, kuras miteklī prettiesiski atslēgts ūdens

Es parakstīšu līgumu, kad pieslēgs ūdeni, jo man ūdens bija! Tā arī teicu – parakstīšu, kad pieslēgsiet ūdeni!

Neizpratnē arī tiesu izpildītāja, tiesai lūdz sodīt uzņēmumu

Zvērinātai tiesu izpildītājai Andželai Klaģei uzticēts gādāt, lai tiesas lemtais konkrētajā lietā īstenotos dzīvē. Arī Klaģe atgādina “Auces komunālajiem pakalpojumiem”, ka tiesas spriedums jāpilda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andžela Klaģe
zvērināta tiesu izpildītāja

Izpilddokumentā norādīts – uzlikt par pienākumu atjaunot aukstā ūdens padevi. Izpilddokumentā par līguma noslēgšanu nekas nav teikts. Tāpēc man jākonstatē, vai ūdens ir pieslēgts vai ne.

Tiesu izpildītāja Klaģe stāsta, ka viņa par konkrētā tiesas sprieduma izpildi sākusi gādāt pagājušā gada decembrī, kad Gaļina iesniedza viņai apliecinājumu, ka pārņēmusi nelaiķa vīra tiesības pār īpašumu. Klaģei tolaik bija jāierodas īpašumā un jākostatē, vai komunālais uzņēmums pilda tiesas lemto, proti, vai atjaunojis ūdens padevi, un attiecīgi jārīkojas arī, ja spriedumu ignorē. Tomēr, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju un valstī izsludināto ārkārtējo situcāciju, vizīti īpašumā nācās atlikt uz vēlāku laiku, raidījumu informē Klaģe. Klaģe gan uzsver, ka jau tolaik rakstveidā darīja zināmu uzņēmumam, ka tiesas spriedums jāpilda, un informēja, ka ūdens padeves atjaunošanas faktu ieradīsies pārbaudīt, Covid-19 infekcijas izplatībai mazinoties, 2021. gada aprīlī.

Andžela Klaģe
zvērināta tiesu izpildītāja

Sūtīju paziņojumu, ka aprīlī ieradīšos, lai konstatētu, vai pievienots ūdens. Ierodoties uz vietas, konstatēju, ka aukstā ūdens nav. “Auces komunālie pakalpojumi” tajā dienā nebija ieradušies.

Klaģe informē, ka vērsusies tiesā ar pieteikumu, pieprasot sodīt “Auces komunālos pakalpojumus” par tiesas sprieduma ignorēšanu.

SIA “Auces komunālie pakalpojumi” valdes priekšsēdētāja Vilčinska taisnojas, ka tiesu izpildītājas sūtīto rīkojumu pildīt tiesas spriedumu ziemā uzņēmuma darbinieki nav pamanījuši, jo “bija atsūtīts e-pastā, ko mēs regulāri neuzraugām, līdz ar to palaidām garām vēstuli, ka ūdens jāpieslēdz”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “Auces komunālie pakalpojumi” apņemas atjaunot ūdens padevi tuvākajā laikā, tikmēr Gaļina prāto par vēršanos tiesā pret komunālo uzņēmumu par, kā pati saka, dzīves gandēšanu vairāku gadu garumā.

Gaļina
sirmgalve, kuras miteklī prettiesiski atslēgts ūdens

Gribu, lai viņi man kompensē par viņa [vīra] novešanu līdz kapam, par to, ka arī es ciešu!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm