Ogres Valsts ģimnāzijas būvnieki neapmierināti – darbu paveikuši, bet algu nav saņēmuši

Par vairāk nekā 21 miljonu eiro Ogrē notiek valsts ģimnāzijas un sporta ēkas būvniecība. Šā projekta īstenošanā savu roku pielika arī ogrēnietis Kristaps. Vīrietis savus pienākumus objektā ir paveicis, taču solīto samaksu gaidot jau vairākus mēnešus.

Ogrēnietis Kristaps “Facebook” vietnē pamanījis sludinājumu, ka firma “Gefest Installer” meklējot strādniekus objektā Ogrē. Vīrietis atsaucies sludinājumam, ar firmas pārstāvi vienojušies, ka samaksa būs seši eiro stundā uz rokas, taču, parakstot līgumu, ogrēnietis pamanījis, ka likme jau cita – mazāka nekā runāts.

Ņemot vērā, ka kavējusies samaksa ar algu, Kristaps nolēmis aiziet no šā darba, taču vēlāk uzņēmuma pārstāvis solījis, ka labosies un sarunājuši, ka Kristaps turpinās strādāt. Pēc nostrādātiem pāris mēnešiem pie firmas “Gefest Installer”, Kristapam nav samaksāti solītie 384 eiro.

Kristaps zina teikt, ka viņš nav vienīgais, kurš nav saņēmis algu, citiem darbiniekiem nav samaksāti aptuveni 2500 eiro.

Ogres novadā skolēniem skolas solos kļuvis par šauru, tāpēc nolemts būvēt jaunu ēku. Pašvaldības pārstāvis Edgars Asars atzīst, ka šis projekts pilsētai ir diezgan nozīmīgs, lai jau pirmajā septembrī bērni varētu mācīties jaunās telpās, taču Kristapam gan nevarot palīdzēt. Edgars Asars norāda, ka visa nauda esot samaksāta nolīgtajam uzņēmumam “Monum”, kas tālāk atbild par saviem apakšuzņēmumiem.

Arī mums atbildīgās firmas “Monum” vadītājs Maksims Žaguļins atzīst, ka naudu apakšuzņēmumam “Gefest Installer” ir samaksājis, kāpēc darbinieki nav saņēmuši savu daļu, to viņš nemākot teikt.

Mums izdodas sazināties ar uzņēmuma “Gefest Installer” vadītāju Anotoliju Osokinu, kurš nekaunīgi atbild, ka Maksims varot vērsties pie attiecīgajām iestādēm, ja viņu kaut kas neapmierinot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dace Stivriņa
Valsts darba inspekcijas pārstāve

Atbilstoši jūsu sniegtajai informācijai starp pusēm nav noslēgts darba līgums, bet gan uzņēmuma līgums. Puses, starp kurām ir noslēgts uzņēmuma līgums nav uzskatāmas par darbinieku un darba devēju, bet gan par uzņēmēju un pasūtītāju. Attiecības, kas izriet no uzņēmuma līguma neregulē Darba likums, bet gan Civillikuma Saistību tiesību daļa, kuru Valsts darba inspekcija neuzrauga. Atlīdzības izmaksai, kas izriet no uzņēmuma līguma jāatbilst uzņēmuma līguma noteikumiem. Strīdi, kas izriet no uzņēmuma līguma, tai skaitā par atlīdzības izmaksu, risināmi starp pusēm pārrunu ceļā vai vēršoties tiesā.

Šobrīd Kristaps cer uz firmas “Monum” solījumu palīdzēt.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm