tv3.lv

Ostas radītā piesārņojuma dēļ Mangaļsalas iedzīvotāji spiesti dzīvot putekļu mākonī

Mangaļsalas iedzīvotāji fiksē foto un video pierādījumus, kā no ostas teritorijas plūstošo putekļu mākoņu dēļ tiek sagandēta viņu ikdiena un grauta veselība.

2021. gada 9. aprīlī 19:40

Kad ostas teritorijā esošais uzņēmumus veic kravu pārkraušanas darbus, visu apkaimi regulāri klāj putekļveida migla, kas aizvadītājās Lieldienās bijusi īpaši bieza un visas dienas garumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gunita
vietējā iedzīvotāja

Lieldienu brīvdienas daudziem Mangaļsalas iedzīvotājiem sagādāja nepatīkamus svētkus, jo nevarēja ne atvērt logus, ne iziet savos pagalmos. Gaisā virmoja putekļi, kurus kārtējo reizi sagādāja MT osta, veicot ostas kraušanas darbus. Zvanījām Valsts vides dienestam. Ieradās inspektors, deva MT ostai mutisku rīkojumu pārtraukt kraušanas darbus līdz vakarpusei, kad vējš pierims. Tomēr MT osta kraušanas darbus nepārtrauca, par ko informējām Valsts vides dienestu. Tika sazvanīta arī Ostas policija, kas piefiksēja faktu, tomēr arī tad kraušanas darbi netika pārkrauti. Zvanījām pa glābšanas dienesta telefonu 112, skaidrojām situāciju, ka nav iespējams uzturēties savās dzīvesvietās un nav ko elpot. Pašvaldības policija apsekot ostu nebraukšot, jo netikšot ielaista ostas teritorijā un Valsts vides dienestā visi fakti esot piefiksēti.

Jānis
Mangaļsalas iedzīvotājs

Mangaļsalā “PB Port” Traleru ielā 2 ir parūpējies par ekoloģisku katastrofu Mangaļsalas iedzīvotājiem. Mangaļsalā zemi klāj balti putekļi. Klaji pārkāpjot jebkuras normas tiek veikta kuģu kraušanas darbi. Vides uzraudzības dienests un Ziemeļu pašvaldības policija atzīst, ka ir bezspēcīgi dotajā situācijā kaut ko ietekmēt vai mainīt.

Par notiekošo vietējie iedzīvotāji jau vairākkārt ziņojuši kontrolējošām institūcijām, tostarp Valsts vides dienestam, valsts un pašvaldības policijai utt., taču bez rezultāta. “Bez Tabu” ziņo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Ministrijas pārstāvji akcentē, – šis jautājums esot ministrijas padotības iestādes Valsts vides dienesta tiešā kompetencē, līdz ar to atbildes jāvaicā dienestam. Valsts vides dienests sola veikt pastiprinātu kontroli un atzīst, ka kraušanas darbu dēļ ostas apkārtnē tiešām esot izveidojusies problēma ar putekļu nokļūšanu apkārtējā vidē. Ostas uzņēmums par šo pārkāpumu jau vairākkārt administratīvi sodīts, taču sola pārkāpumus novērst.

Kārlis Smiltnieks
SIA “MT Osta” pilnvarotā persona

Informējam, ka rosīgi strādājam, lai putēšanas gadījumus pilnībā izskaustu un pēc iespējas mazāk traucētu iedzīvotājus, kas mīt ostas apbūves teritorijā. No īstermiņa pasākumiem var uzskaitīt, ka uzstādītas putekļu aizsargstruktūras, bet darbinieki tiek instruēti strādāt ar minimālu putēšanu un troksni. Kravas, kam tas pieļaujams, tiek laistītas, lai putēšanu izslēgtu vispār. Esam pieaicinājuši aizsargbūvju speciālistus, kam uzdots veikt putēšanas un trokšņa modelēšanu, lai tos vēl vairāk samazinātu, t.sk., uzstādot trokšņa un putekļu aizsargsienu.

Viena divu gadu termiņā plānots pāriet uz slēgto kravu pārkraušanas metodi ar konveijeru sistēmu, kas izslēgs putēšanas un kravu izbiršanas iespējas. Uzņēmums plāno ieguldīt modernizācijā līdz 2 miljoniem eiro. Pašlaik pabeigšanai tuvojas sistēmas pirmā kārta. Tuvākajos mēnešos tiks uzsākta otrās kārtas uzstādīšana. Šie uzlabojumi pasargās apkārtni no putēšanas un iekšējā transporta trokšņa, jo nebūs nepieciešama kravu pārvietošana ostas teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī pašlaik ostas uzņēmums jau uzsācis pasākumus, lai novērstu putekļu izplatīšanos apkārtējā vidē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm