tv3.lv

Palīgā sauciens! Sieviete nakšņo dzīvoklī bez ārdurvīm – namīpašnieks tās brutāli uzlauzis!

Iedomājieties situāciju – jūs mierīgi dzīvojat dzīvoklī, par kura īri jums ir parakstīts ilgtermiņa līgums. Maksājat komunālos maksājumus, un viss ir labi. Bet vienā jaukā dienā dzīvokļa īpašnieks jūsu mājvietā patvaļīgi izņēmis durvis un iemitinājis jaunu īrnieku. Teiksiet, ka šādas veco īrnieku patriekšanas metodes vairs nav iespējamas? Ir gan. Pat 2017. gadā.

2017. gada 27. janvārī 19:20

Kad Bez Tabu ierodas Rīgā, Miera ielā 58, redzams, ka otrā stāva dzīvoklim durvju vietā ir tukšums. Kas noticis? Līdz šim te dzīvo kundze, kura šo dzīvokli savulaik ieguvusi no iepriekšējās dzīvesvietas saimnieka kā kompensāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līgums, kurš parakstīts 2006. gadā, esot noslēgts uz 99 gadiem. Pirms trim gadiem bankas izsolē dzīvokli nopērk jauns īpašnieks. Īrniecei piedāvāti 2000 eiro, bet viņa atteikusies, jo uzskata, ka šāda kompensācija ir izsmiekls. Tā viss paliek, gaisā karājoties līdz trešdienai, kad noteikta dzīvokļa ievešana jaunā īpašnieka valdījumā.

Guļu aukstumā, laukā ir -10 grādu

Kundze no rīta iziet no mājas, bet, kad atgriežas, konstatē, ka vairs nevar atslēgt durvis. Slēdzene sabojāta. Pēc pāris stundām ierodas jaunā saimnieka pārstāvji, kuri duravas vienkārši izcēluši un aizveduši.

Iveta, īrniece

Izlauza, nozaga, aiznesa. Durvju man nav līdz šim brīdim. Guļu aukstumā, laukā ir -10 grādu.

Turpmākie notikumi – īpašnieka cilvēki sievietes mantas no vienas istabas pārliek otrā un atbrīvotajā telpā iemitina kādu vīrieti, kurš turpmāk te dzīvos kā īrnieks. Sieviete vismaz četras reizes izsauc policiju, jauno īrnieku pārbauda, viņam tiešām ir līgums.

Gribat skaidrojumu? Maksājiet!

Kas ir jaunie īpašnieki? SIA “Aura rezidences”, kuru juridiskā adrese ir norādīta Artilērijas ielas dzīvoklī, kuru apmeklējam. Tur aiz slēgtām duravām atbild sieviete, kura sakās, kam gan īsti negribas ticēt, ka neko nezina par tādu firmu. Zvanam firmas pārstāvim, kura apetīte pēc naudas pārsteidz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  • Firmas pārstāvis: Uz doto brīdi neko jums pateikt nevaru. Esmu ārpus Latvijas. Uz vietas neesmu, komentēt neko nevaru.
  • Žurnālists: Kurš to varētu?
  • Firmas pārstāvis: Neviens nevēlas komentēt. Ja jūs par to maksātu naudu, būtu cita situācija. Ja tas ir par velti, tā pat parunāties, nav jēga ne tikties, ne komentēt. Ja jūs par komentāru esat gatavi maksāt, tad lūdzu, pretējā gadījumā – atvainojos.

Piemirsās patiesība

Saņemam ziņu, ka dzīvoklī jaunajam īrniekam tiek nestas mēbeles. Braucam turp. Jauno īpašnieku pārstāvis, kurš stādās priekšā kā jurists, izrāda savas zināšanas likumu jomā, bet, šķiet, viņam piemirsies viens – galvenais pants.

“Ja māja vai dzīvoklis pāriet citas juridiskās vai fiziskās personas īpašumā, jaunajiem īpašniekiem ir saistoši iepriekšējo īpašnieku noslēgtie dzīvojamās telpas īres līgumi.”

Īres valdes nodrošinājuma nodaļas vadītāja Narine Abagjana-Šica apstiprina, ka likums ir spēkā. Pat vēl vairāk, pēc šobrīd spēkā esošā likuma līdzīgas darbības ir aizliegtas un krimināli sodāmas.

Patvarību šodien neviens likums neatbalsta. Ja nav tiesas sprieduma, kurš nosaka, ka īrnieka līgums ir anulēts vai prettiesisks, neviens nedrīkst cilvēku izlikt uz ielas. Īres valdē atklāj, ka šobrīd Latvijas tiesās ir vairākas lietvedības par šāda veida darbībām pret īrniekiem, uz apsūdzēto sola sēž namīpašnieki, un neizslēdz iespēju, ka šajā konfliktā iznākums varētu būt tāds pats.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm