tv3.lv

Pamatskolu Rīgā pārņēmušas utis. Vecāki bezpalīdzībā nolaiž rokas

Rīgas Avotu pamatskolā jau otro gadu bērnu matos tiek konstatētas utis. Apzinīgākie vecāki cīņā ar nevēlamajiem parazītiem iztērējuši ievērojamus līdzekļus, taču viss veltīgi.

2019. gada 30. martā 9:30

Kristīnes ģimenes draugu bērns mācās Rīgas Avotu pamatskolā. Kristīne norāda, ka skolu pārņēmuši asinssūcēji parazīti- utis. Ģimenes draugi ieguldījuši ievērojamus līdzekļus cīņā ar utīm, taču nesekmīgi. Bērns no skolas regulāri atgriežas ar jaunu parazītu devu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristīne

Vasaras, ziemas brīvlaikos utis nav, tās tiek iznīdētas. Kad bērns atkal aiziet uz skolu, atkal matos ir utis. Skolas vadība par to ir informēta, taču neviens ar to necīnās. Esot zināmi bērni, kuri citus aplipina ar utīm.

Bez Tabu nepieteiktā vizītē dodas uz Rīgas Avotu pamatskolu. Direktore ir atvaļinājumā, viņas vietā pie raidījuma pārstāvjiem dodas viņas vietnieks Alberts Kalniņš. Direktores vietnieks gan ir nedaudz agresīvs un, uzzinot par Bez Tabu ierašanās iemeslu, liek raidījuma pārstāvjiem izslēgt kameru un pamest skolu.

Kalniņš veic vairākus zvanus, kā pats saka- izglītības nodaļai, kur vietnieku instruē, ka situācija jākomentē. Skolas pārstāvis norāda, ka to darīs tikai un vienīgi ārpus skolas telpām. “Mums ir sociāls rajons. Ir bērni, par kuriem vecāki maz interesējas. Mēs par šo situāciju esam informējuši sociālo dienestu,” stāsta skolas pārstāvis.

Sociālais dienests gan līdz šim neveiksmīgi problēmu risinājis. Mamma, kuras atvasēm regulāri konstatē utis, nesadarbojas ar sociālo dienestu. Šāda situācija esot izveidojusies jau otro gadu. Skolas vadībai nav tiesību bērniem liegt apmeklēt skolu. Rīgas dome maznodrošinātām ģimenēm apmaksā pedikulozes līdzekļus, ja tas tiek lūgts.

Dermatoveneroloģe Linda Kapteine-Veita norāda, ka, lai no utīm atbrīvotos, cīņā jāiesaistās visam skolas kolektīvam, sākot no apkopējas, līdz skolas direktoram. “Utis pārvietojas kontakta ceļā. Tās ir diezgan ātras, atliek nolikt galvu uz pleca un tās pārvietosies. Šis kukainis ir dzīvotspējīgs,” uzsver ārste.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Sociālā dienesta darbinieki tuvākajā laikā plāno apsekot tās ģimenes sadzīves apstākļus, kuru bērniem konstatēta pedikuloze.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm