"Pamodos, un bija 27 grādi!" Sūdzas par pārlieku lielu karstumu dzīvokļos

Baiba Raunas ielas trīsistabu dzīvoklī pirmajā stāvā dzīvo jau aptuveni desmit gadus. Šī apkures sezona nākusi ar negaidītiem pavērsieniem. Dzīvoklī ir tik karsti, ka tajā esot grūti uzturēties.

2021. gada 6. janvārī 9:55

Iedzīvotāja regulāri vēdina dzīvokļa telpas un pat uzturas caurvējā. Citādāk gaiss kļūstot tik karsts, ka esot grūti elpot. Tas atkārtojies vairākas dienas un naktis pēc kārtas, tādēļ par pārlieku lielo karstumu Baiba devusi ziņu dzīvokļa īpašniekam – tētim. Viņš sazinājies ar “Rīgas namu pārvaldnieku” un lūdzis samazināt apkures intensitāti, taču nekāda rīcība neesot sekojusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Baiba
Nevar izturēt karstumu

Kad naktī pamodos, redzēju, ka dēls segu nospārdījis, viņš prasīja padzerties. Paskatījos termometrā, tas rādīja 27 grādus. Šāda situācija ir pirmo reizi. Tētis vairākas reizes zvanīja “Rīgas namu pārvaldniekam”, taču nekas netiek darīts. Visu siltumu laižam ārā pa logu, taču par apkuri jāmaksā būs mums.

Sieviete radiatorus apklāj ar biezām segām, tādējādi cenšoties slāpēt to izdalīto karstumu. Blakus dzīvojošais pensionāru pāris arī šoziem pārsteigti par karstumu dzīvoklī, uz brašo apkuri norāda arī trešā stāva iedzīvotājs.

Lidija
Regulāri vēdina dzīvokli

Mums ir 25 grādi. Mums ir maza istabiņa, ir ļoti karsti. Atbrauca arī mazbērni. Visu laiku ir atvērts logs. Gan dienā, gan naktī. Laižam siltumu ārā. Vienmēr radiatori knapi sildīja, tagad ir ļoti karsti. Arī āra gaisa temperatūra ir virs nulles.

Nama apsaimniekotāja pārstāvis stāsta, ka nama iedzīvotāji var pieņemt lēmumu un noteikt, cik augstu temperatūru viņi dzīvokļos vēlas. Uzņēmums šajā apkures sezonā no nama iedzīvotājiem saņēmis sūdzības gan par aukstumu, gan karstumu.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Šajā mājā ir arī distancēti regulējams un pārbaudāms siltummezgls. Šobrīd nekāda veida novirzes no nepieciešamajiem parametriem nav konstatētas. Siltumuztvere cilvēkiem ir atšķirīga. Vidēji šajā īpašumā tiek nodrošināti 20 grādi. Ja ārā kļūst siltāks, siltummezgls dod mazāku siltuma padevi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norāda iedzīvotāji, viņu dzīvokļos ir krietni augstāka temperatūra par 20 grādiem. Kā dienā, tā naktī. Šobrīd nama iedzīvotāji maksā par siltumu, kas tiek izlaists no dzīvokļiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm