Saturs turpinās pēc reklāmas

“Par ko lai es pērku zāles?” Tiesu izpildītāji “izslaukuši” no pensionāra pēdējo centu!

Ropažu novada iedzīvotājs Jānis godprātīgi katru mēnesi atmaksā paņemtu kredītu 90 eiro apmērā. Tomēr šā mēneša pasta apmeklējums izvērtās nepatīkamu pārsteigumu pilns.

2017. gada 26. jūlijā 19:41

Pastā tiek skaidri un gaiši pateikts, – šomēnes pensijas summa ir 00,0. Tās vienkārši nav! Neviena paša centa!

Norēķinu konta izraksts liecina, ka jūnijā vairāk nekā 500 eiro aizplūduši tiesu izpildītāja Jāņa Jonasa kontā. Par ko un kāpēc – sirmgalvim neesot ne jausmas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve Iveta Daine apstiprina, ka pensiju sirmgalvis Jānis ir saņēmis pilnā apmērā, bet no tās ir atvilkti 30%.

Iveta Daine
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve

30% tika atvilkti saskaņā ar tiesu izpildītāju rīkojumu, un tas notiek saskaņā ar likumdošanu.

Tomēr izrādās, ka velns nav tik melns, kā to mālē! Pats sirmgalvis arīdzan nav bez vainas! Viņa kontā ir vairāki administratīvie pārkāpumi. Tieši tāpēc viņa ienākumiem ir piesaistīts tiesu izpildītājs.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore paskaidro, ka personai ik mēnesi ir jāsaglabā mūsu valstī noteiktā minimālā mēneša alga. Tomēr, ja persona šo minimālo algu mēneša sākumā ir saņēmusi un ja tā paša mēneša ritējumā vai mēneša beigās ienāk cita summa, tad tā, protams, tiek noņemta.

Andris Spore
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs

Konkrētās personas kontā bija ienākusi palielāka naudas summa, kas, protams, nav pensija.

Kungs bieži viesis bijis arī pie naudas aizdevējiem – “Lafiko”, kuri, kā pats sirmgalvis saka, esot īpaši draudzīgi pensionāriem. Tomēr aktuāls jautājums, kāpēc kredītiestāde izsniedz aizdevumu cilvēkam, kura spēkos nav to atmaksāt.

“Lafiko” pārstāve gan taisnojas, ka katrs klientam rūpīgi tiek pārbaudīti izdevumi un  tas, vai viņš spēs aizņēmumu atmaksāt.

Jautājot pēc paskaidrojuma tam, kāpēc konkrētajam vīrietim ir izsniegts aizdevums, ja reiz ir skaidrs, ka viņš to atmaksāt nevarēs, viņa vien nosaka, ka kredītiestāde klientus pārbauda, izmantojot tikai divas datubāzes. Iespējams, tieši šajās datubāzēs viņam viss bija kārtībā, tāpēc aizņēmums tika piešķirts.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane atklāj, ka viena no šā gada darba prioritātēm ir pārbaudīt, kā praksē kreditētāji pārliecinās par cilvēku ienākumiem, izdevumiem un to, vai cilvēks būs spējīgs atmaksāt kredītu.

Pilnu pensijas apmēru kungs saņems tikai tad, kad tiks nomaksātas kredītsaistības. Par to, cik liels ir parāda apmērs, tiesu izpildītājs klusē, taču pats sirmgalvis nezina. Šajā situācijā steidzami nepieciešama vizīte pie speciālistiem, lai šis jautājums tiktu sakārtots!

Foto

Video

Alise Kubiloviča
Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas