tv3.lv

Par spīti ievērotajām instrukcijām, nedēļu pēc iegādes nokalst rīdzinieka telpaugi

Pētera draugi viņu sauc par orhideju karali, tāpēc vīrietis pavasarī izlēmis papildināt savu augu kolekciju un devies uz veikalu. Rīdzinieks šoreiz ļāvies spontanitātei un noskatīja kaut ko ekskluzīvāku – kokospalmu un dracēnu. Taču augu mūžs nebijis visai ilgs.

Pēteris sevi nesauc par ekspertu, taču šo to zina, kā apieties ar puķēm. Par jaunajiem augiem priecājies gandrīz nedēļu, līdz aprīlī viņa istabā negaidīti iestājies rudens.

Vispirms kokospalmai koši zaļās lapas iekrāsojušās brūnas. Liels bija Pētera pārsteigums, jo viņš esot ievērojis visus kopšanas noteikumus, kas bija norādīti uz augu podiņa. Nepagāja ne mēnesis, līdz Pēteris pamanīja, ka arī otrais augs lēnām padodas.

Pēteris augus neizmeta ārā, jo cerēja, ka varbūt līdz rudenim tie atdzīvosies. Viņš par tiem samaksāja aptuveni četrdesmit eiro, tāpēc sazinājās ar IKEA veikalu, taču saņēma atteikumu naudu atmaksāt.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve Sanita Gertmane norāda, ka līdz šim vien retais ir vērsies ar sūdzībām par nekvalitatīviem augiem. Arī šajā gadījumā, ja veikals atsakās klientam atmaksāt naudu, pircējs var vērsties PTAC.

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza tropu un subtropu laboratorijas vadītāja Ingūna Gudrupa iesaka jau veikalā pirms pirkšanas rūpīgi no visām pusēm izpētīt augu. Iespējams, tas piedzīvoja pārāk krasas pārmaiņas, nokļūstot Pētera mājās, tāpēc neizdzīvoja.

Turklāt visbiežāk cilvēki augus pārlej, arī tāpēc tie neizdzīvo. Ja zemes virskārta ir sausa, tas nenozīmē, ka jāsteidzas uzreiz telpaugs apliet, jāpārbauda, kāds mitrums ir augsnei. Turklāt ne vienmēr var ievērot veikala sniegto instrukciju.

Speciālisti iesaka Pēterim nemest vēl plinti krūmos, bet gan augus pārstādīt, un, iespējams, tie vēl atdzīvosies.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm