Par spīti uzstādītajiem ātruma vaļņiem, šoferi Imantā turpina traukties gar mācību iestādi

Rīdziniece Kristīne, iebraucot Imantā, samulsusi – Zentenes ielā parādījušies guļošie policisti. Autovadītāja ir neapmierināta, jo, viņasprāt, zīmes ir uzliktas neatbilstoši.

Kristīne
neapmierināta autovadītāja

Iebraucot Imantā pa Zentenes ielu, pie 96. vidusskolas, ir salikti tādi “pampaki”, ka vājprāts, un arī zīmes nav atbilstošas! No “Lidl” puses braucot, ir zīme 30 un gulošais policists. Taču tam jāripinās pāri labi, ja 10 km/h. No otras puses braucot, arī ir zīme 30 – darba dienās ar laika ierobežojumu un nedaudz tālāk ir “pampaks”, un pēc “pampaka” ir tikai patstāvīgā zīme 30. Viņi dzer, pirms zīmes uzstāda? Kāpēc nav nekādu brīdinājumu?

Ierodoties Zentenes ielā pie Rīgas 96. vidusskolas, novērojam, ka satiksme ir diezgan intensīva. Apzinīgākie autovadītāji piebremzē, taču kāds pamanās apbraukt ātruma valni, savukārt cits traucas tam pāri tam nemaz neievērojot atļauto braukšanas ātrumu 30 km/h stundā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pamanām, ka tiešām vienā pusē ir aizmirsts uzstādīt brīdinājuma zīmi, ka autovadītājus sagaidīs gulošais policists. Taču pie mācību iestādes sastaptie skolēnu vecāki visi kā viens atzīst, ka ir priecīgi par uzstādīto ātruma valni, jo ar satraukumu laižot bērnus uz skolu. Vairākkārt konkrētajā krustojumā notikuši nelaimes gadījumi. Vecmāmiņa Mārīte uzskata, ka būtu nepieciešams uzstādīt luksoforu, lai bērni droši varētu ielu šķērsot.

Arī skolas vadība ir noraizējusies par bērnu drošību. Pat esot nolemts sūtīt vecāko klašu skolēnus no rīta dežurēt pie gājēju pārejas. Skolas direktore Irma Ļihačova gan cer, ka satiksmes intensitāte konkrētajā ielā mazināšoties, kad beigšoties remontdarbi Jūrmalas gatvē.

Satiksmes eksperts Oskars Irbītis uzskata, ka Rīgas dome problēmu mēģinājusi atrisināt, iztērējot pēc iespējas mazāk līdzekļu. Viņaprāt, luksofors gan nebūtu tas labākais risinājums, lai uzlabotu satiksmes drošību. Irbītis iesaka ierīkot “labirintu”, lai šoferi būtu spiesti samazināt ātrumu. Satiksmes eksperts uzskata, ka efektīvāk būtu izveidot asfaltbetona ātruma valni, kas ir paaugstināts.

Satiksmes departamenta pārstāvis Jānis Vaivods skaidro, ka zīmes esot sakārtotas, taču šis esot pagaidu variants – gulošie policisti šeit būšot tikai līdz vasaras beigām, kad beigsies remontdarbi Jūrmalas gatvē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Jānis Vaivods uzsver, ka iespējams nākotnē domāšot, kā Zentenes ielā uzlabot satiksmes drošību. Pagaidām gan konkrētā adrese nav prioritāšu augšgalā, tāpēc nevarot pateikt, kad ķersies pie darbiem.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm