tv3.lv

“Par vecākiem ar bērnu ratiņiem un invalīdiem te nedomā!” Liepājnieki sūkstās par “nepieejamo” veikalu

2020. gada 17. decembrī 11:53

Veikalā, Dzintaru un Jūrmalas ielas krustojumā, Liepājā šķiet itin nemaz nedomā par vecākiem ar maziem bērniem, nemaz nerunājot par cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Lai iekļūtu veikalā, ir jāpārvar 12 pakāpieni.

Liepājnieks Egīls atklāj, ka pats un arī sieva visai regulāri iepērkas norādītajā “Elvi” veikalā. Ja pašam rokās gana spēka un ratu uzstumšana pa kāpnēm grūtības nesagādā, tad dzīvesbiedre jau nokļūst pretējā situācijā.

Aplūkojot internetā pieejamos ielas attēlus, redzams, ka veikals “Elvi” šeit atrodas vismaz deviņus gadus. Un pircējiem ar ratiņiem neatliek nekas cits, kā atstāt kulbas ārpus veikala.

Netālu dzīvojošie pensionāri akcentē, ka apkaimē šis esot vienīgais tuvākais veikals un kāpņu pievārēšana patiešām sagādā grūtības. Turklāt ziemā visu vēl sarežģī sniegs un apledojums.

Liepājā atrodas pat seši “Elvi” veikali, un tikai Dzintaru ielā esošā tirdzniecības iestāde pircējiem kļūst par cieto riekstu.

Egīls
vēlas risinājumu

Noteikti, ka vajadzētu uzlikt kaut kādas renes, lai var uzbraukt ar ratiem augšā, bet arī attiecīgā platumā, lai varētu palīdzēt ar ratiņkrēsliem augšā tikt.

Bez Tabu: Bet veikalā jau paši neesat vērsušies? Neesat jautājuši, painteresējušies?

Nav sanācis. Un es nemaz nezinu, bieži nevar redzēt, ka tur priekšniecība būtu.

“Bez Tabu” bez liekas kautrēšanās ver vaļā veikala durvis. Un neba, lai aplūkotu preču klāstu vai flirtētu ar pārdevējām, bet gan lai sastaptu nesastopamo priekšniecību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Irīna
veikala vadītāja

Es pateikšu, ka bija mums tāda doma, jo mums ir tik šauras ejas, ka varbūt tas nemaz nebūtu labi. Jo, kad bērni ienāk, vecāki ar tiem ratiem, es brīnos, kā var pastaigāt pa šo veikalu. Otrkārt, mēs gribējām to [uzlabot ieeju], bet tas tikai jārunā ar priekšniecību. Mums jau te ļoti reti, tikai stipras “mamačkas” [māmiņas] var ienest ratiņus. No otras puses – nav ko ar bērniem staigāt pa veikaliem.

Pie veikala sastopam Aiju, kura ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā. Liepājniece atklāj, ka problēmas ar vides nepieejamību risina pavisam elementāri – izvairās no šādu vietu apmeklēšanas.

Aija
redz risinājumu

Šis nav vienīgais veikals, kuru izmantot. Ir vēl citi veikali. Īstenībā veikalam vajadzētu padomāt par kaut kādu uzbrauktuvi, jo šis ir tā kā pilsētas centrā, pie parka, te daudz bērnu apgrozās ar vecākiem. Es domāju, ka viņiem vajadzētu padomāt par to uzbrauktuvi.

Sazinoties ar “Elvi” “lielajiem priekšniekiem”, “Bez Tabu” noskaidro, ka šo veikalu Liepājā nākamā gada pirmajā pusē gaidot lielas pārmaiņas, kas skaršot ne tikai kāpnes, bet visu veikalu.

“Elvi” komentārs par veikalu Liepājā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm