tv3.lv

Parādu samaksājis, bet piedzinējs neliekas mierā! “Ātrā kredīta” blaknes Jānim neļauj mierīgi gulēt

18. maijā 19:10

Rīdzinieks Jānis aizņēmās “ātro kredītu”, bet laikus to neatdeva. Lai gan nu parādu samaksājis, parādu piedziņas firma tāpat neliek mierā, neizpratnē ir rīdzinieks Jānis.

Rīdzinieks Jānis pirms vairākiem gadiem aizņēmās 300 eiro no “ātro” kredītu aizdevēja. Ilgstoši neatdodot parādu, aizdevējs vērsās pie parādu piedzinējiem no SIA “Melnā lapa”. Šai firmai neizdevās piedzīt parādu, tāpēc piedziņas stafeti nodeva tālāk jeb cedēja parādu citai parādu piedziņas kompānijai SIA “Gelvora”, ar ko Jānis rada kopīgu valodu: parādu un ar tā piedziņu saistītos izdevumus apmaksāja. Par to, ka vairs nav pretenziju pret Jāni, apliecina SIA “Gelvora” sagatavots dokuments.

Jānis raidījumam pauda neizpratni par sākotnējā piedzinēja – SIA “Melnā lapa” – rīcību. Šis parādu piedzinējs aizvien no viņa pieprasa maksāt ar parāda piedziņu saistītos izdevumus – 17 eiro. Lai gan nauda, ko pieprasa maksāt, nav liela, Jānis principiāli negrasās to maksāt, uzsverot, ka par visu norēķinājies ar citu piedzinēju. SIA “Melnā lapa” Jānim adresētos paziņojumos draud ar ievietošanu parādnieku “melnajā” sarakstā un ar tiesvedību.

Jānis
nesaprot, kāpēc aizvien ir parādā

Viņi piedzen ne par ko! Viņi [“Melnā lapa”] nav piedzinuši naudu, nav atrisinājuši nekādas problēmas, bet grib iekasēt!

“Bez Tabu” sākotnēji rakstveidā uzrunāja SIA “Melnā lapa”, kas neatbildēja pēc būtības, kāpēc pieprasa Jānim apmaksāt ar parāda piedziņu saistītos izdevumus un draud ar sankcijām. Vēlāk raidījuma žurnālists ieradās “Melnās lapas” birojā, kur sastapa darbinieci. Viņa norādīja, ka “Bez Tabu” jautājumi pāradresēti firmas vadībai. Viņa pati gan pauda pārliecību, ka “Melnās lapas” rīcība ir pamatota.

SIA “Melnā lapa” darbiniece

7 eiro par vēstuli viņam ir jāsamaksā. Viņam ir izsūtīta pirmreizējā vēstule, ka ir pienākums nomaksāt [parādu]. Par šo vēstuli ir jāsamaksā. Ja lieta bijusi cedēta, mēs drīkstam piedzīt vēl 10 eiro.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) raidījumam norādīja, ka patērētājam par viena parāda piedziņu nevajadzētu maksāt vairāk nekā 17 eiro (kurus Jānis jau samaksājis).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sanita Gertmane
PTAC pārstāve

Maksimālā summa viena parāda piedziņai var būt 17 eiro, neskatoties uz to, cik piedzinēji bijuši iesaistīti.

PTAC pārstāve Sanita Gertmane norādīja, ka, ja Jānis nespēj atrisināt konfliktu komunikācijā ar kredītdevēju, viņš tiesīgs vērsties pēc palīdzības PTAC. Tāpat Gertmane atgādināja aizņemies atbildīgi, izvērtējot iespējas atdot parādu.

Vēlāk ar “Bez Tabu” rakstveidā sazinājās SIA “Melnā lapa” vadība, kas norādīja: “Ja klientam ir pretenzijas pret mūsu uzņēmuma izteikto parādu, tad to var apstrīdēt likumiskā kārtībā: sniedzot prasību tiesā civiltiesiskā kārtībā, pašam apmaksājot paredzētās valsts nodevas. Ja klients nevēlas to darīt, var sniegt pretenziju PTAC un izskatīt to likumā paredzētajā kārtībā.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm