Pasažieris ar kustību traucējumiem spiests diedelēt šoferu labvēlību, lai iekļūtu sabiedriskajā transportā

2022. gada 7. decembrī 18:00

Rīdziniekam Oskaram ir bērnu cerebrālā trieka, viņš pārvietojas ar speciālu palīglīdzekli. Ziemā vīrietis ir spiests biežāk uzturēties mājās, jo sasnigušie ceļi sagādā viņam grūtības pārvietoties. Taču par spīti sniegam Oskars dodas savās darīšanās, braucot ar sabiedrisko transportu, kas vīrietim sagādā pamatīgas galvassāpes.

Lai Oskars iekļūtu un izkļūtu no sabiedriskā transporta, viņam ir nepieciešams, lai šoferi izlaiž platformu. Taču visai bieži vīrietis ir spiests kāpt autobusā, kā pats prot.

Oskaru dienas gaitās pavadot arī asistente, māsa Laura, kura pati savām acīm redzējusi šoferu vienaldzīgo attieksmi. Viņa atzīst, ka visai bieži nevarot paspēt nospiest zilo pogu, kas signalizē šoferim par platformas nepieciešamību, pirms transportlīdzekļa durvis ir atvērušās. Ja durvis vadītājs atver, platforma tā arī netiekot izlaista.

Oskara māsa ir pamanījusi, ka dzīvesvietas tuvumā lielākoties šoferi brāli ir iegaumējuši. To novēro arī raidījums “Bez Tabu” – apstājoties sabiedriskajam transportam Ainavas ielas pieturā, no kurienes Oskars parasti sāk savu ceļu, platformu šoferis izlaiž. Savukārt pieturā Purvciemā pasažierim jāiekļūst transportā paša spēkiem.

Apvienības “Apeirons” pārstāvis Ivars Balodis uzskata, ka problēma būs atrisināta, kad arī pieturas būs speciāli pielāgotas. Viņš aicina arī pārējiem pasažieriem būt līdzcietīgiem un saprotošiem, jo platformas izlaišana var aizkavēt braucienu.

Biedrība “Apeirons” jau vairākkārt ir devusies apmācīt sabiedriskā transporta šoferus. Rīgas satiksmes (RS) pārstāve Inese Rozīte atzīst, ka vadītājam ir jāpalīdz pasažieriem ar kustību traucējumiem iekāpt transportā. Viņa norāda, ka šoferim ir jāizlaiž platforma, ja pasažieris ir nospiedis pogu pat tad, kad visas durvis ir jau atvērtas.

RS pārstāve I. Rozīte atvainojas pasažierim par nepatīkamo pieredzi un aicina turpmāk uzreiz ziņot par šādām situācijām. Taču viņa atgādina, ka arī pasažieriem ir jāliek vadītājam manīt, ka vēlēsies iekāpt konkrētajā transportā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oskara ģimene katru reizi, kad ļauj viņam pašam doties gaitās, ar satraukumu gaida viņa zvanu – apstiprinājumu, ka veiksmīgi nonācis galamērķī.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm