Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

2022. gada 15. janvārī 17:08

Jāņa 84 gadus vecā mamma ir politiski represēta, tādēļ reizi gadā novembrī pašvaldība piešķir pabalstu 100 eiro apmērā. Veselības stāvokļa dēļ sirmgalve jau pirms sešiem gadiem uzrakstījusi pilnvaru, kas ļauj dēlam izņemt pabalstu.

Šobrīd Jāņa mamma lielāko dienas daļu atrodas gultā. Katra gada nogalē kopš 2016. gada Jānis pēc pabalsta devās uz Daugmales pasta nodaļu Ķekavas novadā. Salīdzinoši nesen šī pasta nodaļa tika slēgta, tādēļ 2020. gadā pabalstu Jānis izņēmis pasta nodaļā Rīgā.

Sirmgalves dēls rīkojas saskaņā ar pilnvaru, kurā teikts: “Pilnvaroju savu dēlu saņemt man pienākošos pensiju Daugmales pasta nodaļā, kā arī saņemt visus man pienākošos pabalstus valsts vai pašvaldības iestādēs.”

Pagājušā gada nogalē dodoties uz to pašu pasta nodaļu, viņš saņēma atteikumu izmaksāt pabalstu. Pasta darbiniece likusi samaksāt divus eiro par pilnvaras pārbaudi, lai pēc aptuveni 30 minūtēm paziņotu, ka pabalsts netiks izsniegts.

Jānis
Nevar izmantot pilnvaru

Pēc kaut kāda laika pasta darbiniece atzvanīja un teica, ka pilnvarā minēta Daugmales pasta nodaļa. Teicu, ka tā ir likvidēta. Tad teica, ka pilnvarā neesot norādīts, ka varu pabalstu saņemt arī pasta norēķina sistēmā. Pasts ir valsts iestāde, saprotu, ka arī pastā varu saņemt savus pabalstus.

Pasta darbinieki gan nepiekāpušies un sirmgalvei paredzēto pabalstu atteikušies izmaksāt. Darbinieki nav spējuši paskaidrot, kādēļ vismaz četrus gadus pilnvara bija derīga, bet nu tā uzskatāma par parastu lapeli.

Jānis
Nevar izmantot pilnvaru

Viņi neko vairāk nepaskaidroja. Lūdzu, lai dod rakstisku atbildi. Atteicās. Teica, ka tā ir klasificēta informācija, domāta pasta iekšējai lietošanai. Pilnvaras apjoms neparedzot naudas līdzekļu saņemšanu pasta norēķina sistēmā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas pastā šai situācijai piedāvā trīs risinājumus- sirmgalvei jāuzraksta jauna pilnvara, kurā minēta arī Pasta norēķinu sistēma, pēc pabalsta sirmgalve dodas uz tuvāko pasta nodaļu, vai arī jāizmanto maksas pakalpojums pabalsta piegādei mājās.

Mārtiņš Liepiņš
“Latvijas pasts” komercvadības departamenta direktors

Šī pilnvara ļauj pilnvarotai personai saņemt pabalstu, kuru piegādātu personai. Šajā gadījumā ir cits pakalpojums, pabalsts tiek iemaksāts PNS kontā, līdzīgi, kā tas varēja būt iemaksāts jebkuras kredītiestādes kontā. Šobrīd pilnvarotā persona vēlas saņemt līdzekļus no PNS konta. Kops šie līdzekļi ir ieskaitīti PNS kontā, vairs nav nekāda sakara, ka tā bijusi pensijas, pabalsta izmaksa. 2020. gadā uz šīs pilnvaras pamata izmaksa ir veikta, tas nav bijis korekti, to mums nevajadzēja darīt. No 2021. gada mainījām kārtību un ieviesām pilnvaru pārbaudi, pievērsām papildus drošību to pārbaudei.

Liepiņš neuzskata, ka šajā gadījumā Latvijas pasta darbinieki nevajadzīgi ierobežo pilnvaras uzrādītāju. Valsts iestādes darbinieks norāda, ka pat, ja nebūtu slēgta pilnvarā minētā Daugmales pasta nodaļa, tāpat sirmgalves dēlam pabalstu ar šādu pilnvaru vairs neizmaksātu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm