tv3.lv

Pastniecēm Salaspilī ilgstoši neizmaksā algas! Darba devējs gļēvi pazūd no apvāršņa

Pastniecēm Marutai un Venerandai no Salaspils ir pavadzīmes par padarīto darbu un citi nepieciešamie dokumenti. Tostarp uzņēmuma līgums par darbu izpildi ar SIA “Abonēšanas un piegādes centrs ACD”, taču naudas nav un savu darba algu gaida jau kopš vasaras.

2018. gada 5. martā 8:11

Darba pienākumus pildījušas godprātīgi, cēlušās agri no rītiem, lai pulksten sešos/septiņos jau sāktu izvadāt preses izdevumus un vēstules, taču palikušas bešā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

1. augustā darba devējs paziņojis, ka uzņēmums pārtrauc pasta pakalpojumus, solīja, ka par darbu norēķināsies, taču par jūniju un jūliju tā arī nav samaksājis.

Tai pat laikā pagājušā gada 1. augustā internetā publicētā informācija vēstī:

SIA “Abonēšanas un piegādes centrs ACD” mainījis nosaukumu un tagad kļuvis par SIA “Postmaster”, ziņo Klientu portfeļa monitorings.

Uzņēmuma galvenie darbības veidi ir abonētās preses abonementu pārdošana un piegāde, reklāmas materiālu izplatīšana un adresēto sūtījumu piegāde.

Uzņēmums dibināts 2005. gadā ar nosaukumu SIA “Abonēšanas centrs Diena”, to atdalot no toreizējā mediju koncerna AS “Diena”.

2014. gada novembrī mainījās uzņēmuma īpašnieki, un tā paša gada decembrī tas mainīja nosaukumu uz SIA “Abonēšanas un piegādes centrs ACD”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “Postmaster” pamatkapitāls ir 1 500 000 eiro un tā īpašnieks ir Zigmunds Brūvers, kuram pieder 49% uzņēmuma kapitāldaļu, bet netieši caur uzņēmumu SIA “IKT Projekti”, kura vienīgais dalībnieks ir cits Brūveram pilnībā piederošs uzņēmums SIA “Buprocon” viņam atlikušie 51% SIA “Postmaster” kapitāldaļu.

“Lursoft” informācija liecina, ka SIA “Postmaster” 2015. gadā strādāja ar apgrozījumu 1,106 miljoni eiro apmērā, taču uzņēmums norādījis, ka cieta zaudējumus gandrīz 65 tūkstošu eiro apmērā.

Pašlaik “Lursoft” datubāzē esošā informācija liecina, ka uz 7. februāri SIA “Postamster” ir 267 887 eiro liels nodokļu parāds.

Cik lielu summu palicis parāda darbiniekiem visā Latvijā, nav zināms. 

Bijušās pastnieces no Salaspils uzņēmumam gan zvanījušas, gan sūtījušas īsziņas, viss velti, bijušā darba devēja atbildīgās amatpersonas nereaģējot.

Neatbild arī uz raidījuma “Bez Tabu” telefona zvaniem un norādītajās adresēs nav atrodams.

Savu viedokli par esošo situāciju raidījumam pauž Valsts darba inspekcijas pārstāve.

Pastnieču darba devēja pienākumus, tostarp darba algu, vajadzējis nodrošināt SIA “Postmaster”, kurš jau pagājušajā gadā bija administratīvi sodīts par darba algu nemaksāšanu un aizkavēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neizmaksātās algas piedzīšana Latvijā gan ir visai sarežģīts un dārgs process.

Jau divu algu neizmaksāšana liecina, ka uzņēmumam varētu būt maksātnespējas problēmas, un jo ātrāk darbinieki vai pašnodarbinātie uzsāk algas piedziņu procesu, jo lielākas izredzes tikt pie savas naudas.

Abas sievietes nojautušas jau pagājušā gada pavasarī, ka uzņēmumam kaut kas nav kārtībā, jo tika samazināta darba alga un par pēdējiem mēnešiem alga bija vien 70 eiro, lai gan pastu bija jāizvadā 4 dienas nedēļā.

Darba devējs solījis, ka viss būs kārtībā un izlūdzies, lai sievietes vēl strādā un izvadā pastu. Piekritušas un apzinīgi turpinājušas pildīt darba pienākumus.

Abas pastnieces aicina atsaukties arī citus bēdu brāļus un māsas, ka nav samaksāts par darbu, un, iespējams, tad visi kopā varētu vērsties pēc palīdzības tiesā.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm