tv3.lv

Pašvaldība Rīgā teju divus mēnešus nespēj sazāģēt vējā nokritušu koku

2021. gada 11. septembrī 9:11

Līdz pat šī gada jūlijam ļaudis Āgenskalnā priecēja brangi jo branga kļava, taču pati māte daba ar vienu pūtienu iznīcinājusi šo koku. Un tagad kļava no skaistules pārvērtusies par briesmoni.

Internetā atrodamas liecības, ka kļava izstiepusies pat vairāku metru augstumā, taču tagad guļ garšļaukus un rada nepievilcīgu skatu.

Bez Tabu vērsās āgenskalniete Ingrīda, kura vēstulē raksta: “Labdien! Gribētu zināt, kurš ir atbildīgs par jūlijā nogāzušos koku pie dzelzcela pārejas Ojāra Vācieša ielā, Rigā. Līdz ar koka nesavākšanu veidojas citu cilvēku meslošana!”.

Kā redzams kāds jau ir centies sazāģēt nokritušo kļavu, taču darbs nebūt nav padarīts līdz galam. Principā, nekas nav izdarīts – zari tik un tā te mētājas un turklāt vēl atrodam vairākus atkritumus, līdz ar to šī vieta pamazām pārtop par izgāztuvi.

Bez Tabu noskaidro, ka kļava nogāzusies 5.jūlijā. Par koku, kas aizšķērsojis ceļa braucamo daļu, izsaukumu saņēmis pat glābšanas dienests 112. Kā ierasts šādās situācijās, ugunsdzēsēji glābēji likvidē šķērsli, taču nokritušā koka un zaru savākšana jau esot uz pašvaldības pleciem.

Aplūkojot publiski pieejamo informāciju, noskaidrojam, ka kļava patiešām atrodas pašvaldībai piederošā teritorijā. Zvanot uz Rīgas domes bezmaksas informatīvo tālruni, operators uzklausa informāciju un sola to nodot atbildīgajiem darbiniekiem.

saruna ar Rīgas pašvaldības policiju

Bez Tabu: Vai es drīsktu to kļavu sazāģēt un izmantot sev kā malku?

Nu, vajadzētu kaut kādā veidā ar pašvaldību sazināties, jo mēs nevaram dot jums tādu atļauju to visu novākt. Protams, tas jau būtu jauki, ja jūs to visu novāktu, bet atļauju mēs tādu nevaram dot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Par konkrētā koka savākšanu, nozāģēšanu esam atbildīgi mēs – Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde, jo mēs esam tie, kas apsaimnieko ielu apstādījumus pilsētā. Bez tam mēs arī apsaimniekojam pašvaldības izglītības iestādēs augošos kokus,” telefonsarunā ar Bez Tabu skaidro Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes Dabas un apstādījumu nodaļas vadītāja Inguna Kublicka.

Pašvaldības pārstāve arī uzskata, ka konkrētais koks pašreiz īpaši netraucējot, kā arī neradot bīstamu situāciju. “Tāpēc mēs bijām to atstājuši, nu, teiksim – ne pirmo novācām, jo skolās un bērnudārzos mēs to darām vispirms.”

Departaments gan neatbalsta variantu, ka Rīgā kritušos kokus iedzīvotāji pašrocīgi sazāģē malkai.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes Dabas un apstādījumu nodaļas vadītāja
Inguna Kublicka

Nu, ziniet, tas nebūtu īsti pareizi, jo iedzīvotājiem koksnes nodošana nav iespējama tāpēc, ka, atbilstoši mūsu noslēgtajam līgumam ar uzņēmēju, tad uzņēmējam ir jārūpējas par koksnes aizvešanu. Bet departaments noteikti aicina ziņot, ja pašvaldības teritorijā ilgstoši netiek savākta koksne šados gadījumos.

Sagadīšanās vai nē, bet departamentam esot bijis plāns koku novākt tieši nākamajā dienā pēc Bez Tabu ierašanās.

Nākamajā dienā pārliecinājāmies, ka solītais ir izpildīts. No kļavas tagad palikušas vien atmiņas un celms.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm