tv3.lv

Pašvaldība vilcinās novērst nelaimi rotaļu laukumā. Iedzīvotāji rīkojas

Rīdziniecei Valērijai rūp bērnu drošība, taču rotaļu laukums Kurzemes prospektā daudzdzīvokļu namu pagalmā nudien neesot droša vide mazuļiem. Rotaļu laukumā 15 gadu laikā nekas neesot labots, un, cik tur trūkstot, lai mazie rīdzinieki gūtu traumas!

2021. gada 26. maijā 19:30

Otrdien, 1. jūnijā, tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, kad īpaši daudz tiks runāts par bērnu labklājību. Imantas iedzīvotājai Valērijai gan nešķiet, ka pašvaldība rūpējas par bērnu labklājību un bērniem drošu vidi. Rotaļu laukums Kurzemes prospektā piecpadsmit gadu laikā neesot labots, un, cik tur trūkstot, lai mazie rīdzinieki gūtu ievainojumus! Iedzīvotāji lūguši saremontēt un atjaunot nedrošo rotaļu laukumu gan namu pārvaldniekam, gan pašvaldībai. Saņēmuši atteikumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis  Krists Leiškalns skaidro, kāda situācija ir ar rotaļu laukumiem visā Rīgā, ne tikai Kurzemes prospektā. Pašlaik notiekot inventarizācija un tiekot apkopoti dati par rotaļu laukumu tehnisko stāvokli.  Tuvāko mēnešu laikā tikšot pieņemts lēmums, kāda būs pašvaldības rīcība:  vai nu rotaļu laukumi tikšot salaboti, vai demontēti vai pilnībā pārveidoti.

Iedzīvotāji lēsuši, kamēr pašvaldība sarosīsies, rudens jau būšot klāt, tāpēc paši sākuši rīkoties, kamēr nenotiek nelaime.

Patiecoties divu mājas iedzīvotāju jauno māmiņu Valērijas un Kristīnes iniciatīvai, tika savākti 1500 eiro, lai tiktu izveidots drošs rotaļu laukums vismazākajiem.  Valērija ir patīkami pārsteigta, cik iedzīvotāji bijuši atsaucīgi! Savus jau tā plānos maciņus atdarījuši pat pensionāri un arī tie, kam nav bērnu. Laukuma izveidē aktīvi iesaistījušies tēti. Sešdesmit ģimenes piedalījušās, ieguldot gan savu darbu, gan naudu.

Lai gan iedzīvotāji rotaļu laukumu mazuļiem atjaunojuši par saviem līdzekļiem, to izmantot neliegšot nevienam, lai visiem ir prieks. Uzrauga, lai nekas netiek salauzts un lai arī pieaugušie, kas atpūšas rotaļu laukuma malā, uzvedas labi, nelieto alkoholu un nesmēķē.

Ģimenes Kurzemes prospektā cer, ka pašvaldība tomēr atdarīs arī savu biezo maku un papildinās par iedzīvotāju līdzekļiem izveidoto laukumu mazuļiem vismaz ar ierīcēm pusaudžu aktivitātēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm