“Pašvaldībai “do lampočki”!” Vientuļas seniores īpašums Iecavā regulāri applūst; bail, ka māja sabruks

27. janvārī 19:38

80 gadus vecās Dzintras Skaidrītes īpašums Iecavas pusē gadiem ilgi applūst. Īpašniece, vientuļa seniore, būdama izmisumā, lūdz “Bez Tabu” palīdzību pastāstīt par ieilgušo nelaimi plašākai sabiedrībai, lai arī pašvaldība sadzird un beidzot iesaistās problēmas risināšanā.

Tāpat kā daudzi, arī Dzintra Skaidrīte sekoja līdzi plūdu krīzei Jēkabpilī, kur daudzi, tai skaitā pašvaldība, glāba nelaimē nonākušos iedzīvotājus. Redzot, cik sparīga palīdzība tiek sniegta jēkabpiliešiem, arī Dzintra Skaidrīte, kura viena dzīvo īpašumā Iecavas pusē, cer, ka arī viņu kāds reiz paglābs no plūdiem. “Bez Tabu” vientuļās seniores īpašumā viesojās janvāra beigās. Teju viss mājas pagalms un dārzs bija applūdis. Kā stāstīja Dzintra Skaidrīte, kūstot sniegam, kā arī spēcīgu lietavu laikā īpašums applūst vienmēr. “Māja jau sāk slīkt nost, bet Iecavas pašvaldībai tas viss “do lampočki”!” pauda izmisusī Dzintra Skaidrīte.

Dzintra Skaidrīte
lūdz palīdzību

Dārzā jau divus gadus neesmu bijusi, jo tas vienmēr applūst! Viss, kas no kalna plūst, nonāk manā sētā. Visas tās indes [red.-kaimiņu lauku mēslojums] nonāk manā akā, tāpēc ūdeni nevaru dzert. Kan prasīju sociālajiem, šie teica, ka par naudu atvedīs ūdeni, bet mēnesī man būtu jāmaksā vairāk nekā 100 eiro.

Dzintra Skaidrīte stāstīja, ka ūdens nereti aizsniedzas līdz mājai un bojā tās pamatus. “Pagājušogad viss pludoja. Mājā nevarēju ieiet. Visi pamati “čupā”! Agrāk man bija lopi, bet kūtiņā nevarēju ieiet normāli, jo tā bija ūdenī. Ziemā tas ūdens piesala, ledu lauzu ar cirvi. Vēlāk lopus likvidēju, jo sapratu, ka es, vecs cilvēks, vairs nemocīšos. Bija divas gotiņas, kaziņa, vistiņas. Tagad nav nekā. Ļoti žēl!” par dzīvi savā “ūdens pasaulītē” stāstīja seniore.

FOTO: EKRĀTVĒRUMS

Seniore norādīja, ka jau ilgstoši sagājusi grīstē ir meliorācijas sistēma, kas ir viņas īpašumā, pazemē, bet stiepjas arī caur citiem īpašumiem un zem pašvaldības ceļa. Dzintra Skaidrīte pārtiek no niecīgas pensijas, viņai nav rocības, lai sakārtotu notekūdeņu sistēmu.

Dzintra Skaidrīte
lūdz palīdzību

Vērsos pie melioratoriem, kuri norādīja, ka ir pašvaldība, bet pašvaldība neko nepalīdz!

Pašvaldība jau sen ir informēta par problēmu īpašumā, jo par to nereti atgādina, bet vietvara gadiem ilgi nav palīdzējusi novērst problēmu, norādīja Dzintra Skaidrīte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” vērsās Bauskas novada pašvaldības iestādē “Iecavas apvienības pārvalde”, kuras vadītājs Normunds Vāvers norādīja, ka par meliorācijas sistēmas uzturēšanu atbildīgi visi, kuru īpašumus šķērso šī sistēma. Vāvers atzina, ka līdzatbildīga ir arī pašvaldība, jo noteksistēma stiepjas arī zem vietvaras ceļa. Iesaistoties “Bez Tabu”, pašvaldība beidzot apņēmās palīdzēt.

Normunds Vāvers
Bauskas novada pašvaldības iestādes “Iecavas apvienības pārvalde” vadītājs

Tā kā šis cilvēks ir vecs, kuram sociālais dienests jau ilgstoši sniedz atbastu, pašvaldība atradīs cēloni, kādēļ ūdens krājas sētā. Iestājoties vasarai, apsekosim šo meliorācijas sistēmu un veiksim preventīvos pasākumus, lai pārbaudītu sistēmas darba spējas. Meliorācijas likumā teikts, ka, ja problēma ir globāla, pašvaldība iesaistās problēmas risināšanā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm