"Pašvaldības lapas vācu jau 24 gadus!" Rīdziniece bezspēcīga cīņā ar pašvaldības atkritumiem

Igauniete Silja Juglā dzīvo 24 gadus, turpat pie viņas mājas aug četras liepas. Koki aug uz pašvaldības zemes, tomēr katru rudeni koku lapas jāvāc apkārtnē dzīvojošiem.

Silja atzīst, ka grūtākais darbs nav lapu savākšana, bet gan to aizvākšana no piemājas teritorijas. Liepas gadu laikā pāraugušas pat blakus esošās piecstāvu mājas. Lapu ir daudz, spēka pensionāru pārim ar katru gadu kļūst aizvien mazāk un mazāk.

Silja ar prieku uzņēmusi vēsti, ka pēc trīs gadiem ietves tīrīšanu ziemā pārņems vietvara, tomēr ne līdz galam izprot, kādēļ pašvaldība pati nevar uzņemties atbildību par saviem kokiem.

Pensionāriem nav savas automašīnas, kā rezultātā lapu aizgādāšana no pieguļošās teritorijas katru gadu ir pamatīgs apgrūtinājums.

Silja
apnicis vākt lapas

Liepas ir milzīgas, lapu ir daudz. Tie ir aptuveni divdesmit 200 litrīgie maisi katru rudeni. Mēs jaunāki nekļūstam. Mēs varam sagrābt, bet kur tos maisus pēc tam likt? Rīgas dome atsakās izvest, saka, ka tas jādara par savu naudu. Esmu ar mieru savākt, bet tā izvešana ir apgrūtinoša.

Rīgas dome, visticamāk, šobrīd nevar atļauties izveidot analogu situāciju kā ar centralizētu ietvju tīrīšanu ziemā. Tā vietā oktobra nogalē 34 galvaspilsētas vietās būs iespējams nodot savāktās lapas.

Uģis Vidauskis
Rīgas domes pārstāvis

Tie ir atkritumi, kas rodas dažādos veidos. Konkrētie saistošie noteikumi nosaka, ka piegulošā teritorija katram īpašniekam jāsaved kārtībā. Tādi ir noteikumi. Pašvaldība nāk iedzīvotājiem pretī un piedāvā lapas aizvest no centralizētiem punktiem. Pagājušā gadā tika nodotas 1700 tonnas, 1600 tonnas 2020. gadā. Pašvaldība nespēs nodrošināt piebraukšanu pie katras mājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Silja gan norāda, ka šādi centralizēti lapu savākšanas punkti viņai nepalīdz, tas tāpat ir pietiekami tālu no mājām, kas nozīmē, ka nepieciešams atrast transportu maisu aizvešanai.

Pašvaldības policijā atgādina, ka lapu dedzināšana ir aizliegta.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Rudenī savāktās lapas arī uzskatāmas par atkritumiem, arī tiem ir noteikta utilizācijas kārtība. Dedzināt nedrīkst, par to ir paredzēta atbildība. Fiziskai personai var piemērot naudas sodu no 70 līdz 1000 eiro.

Siljas kundze atklāj, ka šobrīd izmanto neatļautu metodi – lapas nogādā pie turpat blakus esošas pašvaldības apsaimniekotas daudzdzīvokļu ēkas.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm