tv3.lv

“Pat par maksu pie neirologa jāgaida pusgads!” Pacientus pārsteidz garās rindas pie ārsta

Ārijas kundzei no Pārolaines, rosoties pa māju, pirms pāris nedēļām pēkšņi sāka reibt galva. Ņemot vērā, ka pirms diviem gadiem viņa piedzīvoja mikroinsultu un veselība neesot vairs tā labākā, seniore reiboņus neignorēja. Iepriekš kundze ārstējās Zemgales veselības centrā, taču šoreiz rinda pie ārsta jāgaida vairākus mēnešus.

Ārija vēlējās pieteikties pie tās pašas ārstes, kura ar viņas veselības stāvokli jau bija iepazinusies. Uzzinot, kad ir tuvākais pieejamais pieraksts, Ārijai žoklis atkārās – valsts apmaksāta vieta ir pieejama 2023. gadā, savukārt par maksu pieraksts brīvs tikai novembrī.

Ārija
neapmierināta ar situāciju valstī

Es saku: jūs smejaties par mani? Man galva griežas, un tā ir mana daktere, bet jūs piedāvājat pierakstu tikai pēc gada? Savukārt maksas vieta bija tika 10. novembrī. Man iestājās pauze. Prasīju, cik maksā vizīte, teica, ka 50 eiro. Biju pārsteigta, ka par 50 eiro piedāvā apmeklējumu novembrī, ja tagad ir jūlijs. It kā Satversme liek nodrošināt, ka ir jābūt elementārai pieejai medicīniskajiem pakalpojumiem, bet tajā pašā laikā tas nav iespējams.

Ārija ir neapmierināta par nesakārtoto situāciju medicīnas nozarē, viņasprāt, ārstam būtu jābūt pieejamam daudz ātrāk, sevišķi senioriem.

Nacionālā veselības dienesta informācija liecina, ka valstī kopumā neiroloģijas pakalpojumu piedāvā 123 ārstniecības iestādes, savukārt 10 vietās šobrīd dažādu iemeslu dēļ neirologs nav pieejams.

Zemgales veselības centrā, kurā vērsās Ārija, šobrīd rinda pie speciālista ir otra garākā valstī. Visgarākā rinda ir Salaspils veselības centrā. Šāda situācija Zemgales veselības centrā ir izveidojusies, jo jaunākā ārste ir devusies ilgākā prombūtnē, savukārt pārējie speciālisti samazināja slodzi.

Diemžēl vienīgais “plāksteris”, ko speciālisti iesaka šajā skaudrajā veselības sistēmā, ir mēģināt pie sava ģimenes ārsta noskaidrot, kur rinda pie ārsta varētu būt vismazākā.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm