tv3.lv

Pāvilostas iedzīvotājus tracina privātā helikoptera troksnis un nosēšanās laukums starp privātmājām

Pāvilostas iedzīvotāji šokā. Jo diena, jo biežāk pilsētā pie jūras paceļas un nosēžas privātais helikopters. Tā radītais troksnis vietējos tracina, turklāt nosēšanās laukums izveidots tieši starp privātmājām.

2020. gada 6. augustā 19:45

Raidījums “Bez Tabu” saņem trauksmes zvanus no Pāvilostas. Pilsētā pie jūras cilvēki gribot mierīgi atpūsties, taču viņu labsajūtu traucējot virs māju jumtiem lidojošs privātpersonas helikopters. Paceļas un nolaižas tieši starp privātmājām, blīvi apdzīvotā vietā Pāvilostas vēsturiskajā centrā. Helikoptera radītais troksnis traucējot mieru un biedējot bērnus. Reiz gandrīz aizskāris tuvējās mājas jumta antenu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dienā, kad “Bez Tabu” ir Pāvilostā, helikoptera pilsētā gan nav. Žurnālisti noskaidro, ka helikoptera īpašnieks ir viens no lielas apdrošināšanas kompānijas vadītājiem.  Izdodas ar viņu sazināties pastarpināti un saņemt atbildi, ka ar mediju pārstāvjiem viņš nerunās!

Pāvilostas novada pašvaldības pārstāve sola rast risinājumu, lai panāktu vienošanos starp iedzīvotājiem un helikoptera īpašnieku, kurš nomājot zemi no privātpersonas. Iespējams, helikoptera nosēšanās laukumu var izveidot vienu kilometru aiz pilsētas robežām. Esot pat padomā vieta, kur tas varētu atrasties. Par izmaiņām noteikumos tagad konsultējoties ar Satiksmes ministriju.

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs skaidro, ka, saņemot sūdzību, uzreiz pēc intervijas ar “Bez Tabu” aģentūras pārstāvji devušies pārbaudē uz Pāvilostu. Secinājuši, ka aviācijas drošuma prasības ievērotas un apdraudējumu apkārtnes īpašumiem nesaredzot. Citviet helikopteru nosēšanās laukumi esot pat mazāki, taču izdevies panākt vienošanos ar pilotu, ka lidojumu skaitu Pāvilostā samazināt līdz pāris reizēm nedēļā un iepriekš informēt pašvaldību, kad tie plānoti.

Konkrētā helikoptera pilotam esot tiesības vadīt lidaparātu tikai diennakts gaišajā laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm