Pēc pagalma labiekārtošanas Liepājā dzīvokļu īpašniekus pārsteidz apsaimniekotāja izsūtītie rēķini

2021. gada 28. jūlijā 19:19

Īpaši izveidots un labiekārtots automašīnu stāvlaukums pie daudzstāvu dzīvojamā nama – katra dzīvokļa īpašnieka sapnis. Arī Liepājas, Slimnīcas ielas 9, iedzīvotājiem. Tagad katram miteklim ir viena vietiņa, kur novietot transportlīdzekli. Iedzīvotāji tagad gan raizējas par būvdarbu izmaksām, jo mājas apsaimniekotājs sagatavojis rēķinu, pamatojoties uz katra dzīvokļa platību.

Viena no dzīvokļu īpašniecēm Kristīne absolūti nepiekrīt “Liepājas namu apsaimniekotāja” prasībām. Izvirzītās pretenzijas pārvaldnieks gan atmetis atpakaļ.

Kristīne

Mēs neredzam ne projekta tāmes, ne mums ir līgums… Mums nav neviena dokumenta, uz kāda pamata veikts aprēķins.

Kaimiņos Slimnīcas ielai 9 ir vēl trīs daudzstāvu nami, ko apsaimnieko SIA “Namu serviss APSE”. Uzņēmums vienojas ar “Liepājas namu apsaimniekotāju” un iekļauj pašvaldības līdzfinansētajā projektā arī 9. namu. Būvdarbi pabeigti, taču problēmas ar naudas lietām ilgst jau teju gadu. Kristīne apgalvo, ka “Liepājas namu apsaimniekotājs” iedzīvotājus ignorē līdz pat šobaltdienai. Turklāt apsaimniekotājs nu vērsies pret mitekļu saimniekiem, pieprasot nekavējoties apmaksāt rēķinu, pretējā gadījumā draudot ar parādu piedziņas un tiesu darbiem.

Pārējo trīs namu iedzīvotājiem par būvdarbiem katru mēnesi jāmaksā ap septiņiem eiro. Tikmēr Slimnīcas ielai 9 viss jāsedz vienā maksājumā vairāku simtu eiro apmērā. Daļa iedzīvotāju naudu pārskaita uzreiz. Vēl daļa piekrīt apsaimniekotāja prasībai tikai pēc brīdinājuma saņemšanas. Kristīne gan ir viena no tām, kura negrasās pakļauties, viņasprāt, mistiskajai summai, kas paslēpta zem sadaļas “kompensācija par remontdarbiem”. Dzīvokļa īpašniece vēlas caurspīdīgu informāciju, kas tā arī vēl joprojām neesot saņemta.

Slimnīcas ielā 9 pat trīs reizes esot veikta aptauja par apsaimniekotāja maiņu. Ierosinājums nokļūst arī uz “Liepājas namu apsaimniekotāja” galda, taču uzņēmums negrasās piekrist dzīvokļu īpašnieku vairākuma prasībai.

Nākamajā dienā, sazinoties ar uzņēmuma pārstāvi, “Liepājas namu apsaimniekotājs” noliedz iedzīvotāju pārmetumus, nodēvējot tos par meliem, kā arī uzsverot, ka paši iedzīvotāji visam esot devuši piekrišanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Egils Jaunskungs
“Liepājas namu apsaimniekotājs” pārstāvis

Jau 2019. gadā bija vairākas sapulces, kurā tika informēts gan par projektu kā tādu, gan par izmaksām, gan arī ir pieņemts kopības lēmums, kur ir apstiprinātas izmaksas, būvdarbu veicēji un uzdots noslēgt līgumu un iesniegt visu dokumentāciju.

Bez Tabu: Vai ir iespējams saņemt kādu dokumentu kopiju saistībā ar šo te kopības lēmumu, kurā tad tika atbalstīts šis projekts ar attiecīgajām izmaksām.

Kopijas izsniegtas netiek.

Arī Kristīne un citi dzīvokļu īpašnieki šādu dokumentu neatminas, norādot, ka savulaik notikusī sapulce esot bijusi tikai informatīva un tajā nekādi gala lēmumi netika pieņemti. Iedzīvotāji esot gatavi pastāvēt par savu īpašumu un nepieciešamības gadījumā vērsīsies arī tiesā.

Sižeta demonstrēšanas dienā “Bez Tabu” sazinājās ar otru apsaimniekotāju, kas jau meklējot nepieciešamos dokumentus un juridiskos instrumentus, kā palīdzēt iedzīvotājiem pāriet no “Liepājas namu apsaimniekotāja”, tostarp arī risinot būvdarbu izmaksu iekasēšanas kārtību un apmēru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm