tv3.lv

Pelējums un plūdi dzīvoklī; liepājniece sūkstās par kārtējo jumta avārijas remontu

Daudzstāvu namā Liepājā, Mirdzas Ķempes ielā 5, piektajā stāvā dzīvojošā liepājniece katru dienu lūdz Dievu, lai tik nelītu lietus. Ja tomēr māte daba nespēj noturēt savus nokrišņus, tad galvenais, lai nebūtu nekādu lietusgāžu. Pretējā gadījumā dzīvoklī valda plūdi.

2020. gada 15. oktobrī 10:18
Vitalina
apnikuši pagaidu remonti

Kad mēs tikām šajā dzīvoklī, bērna istabā un lodžijā uz grīdas bija peļķe. No kurienes, nevarējām saprast, jo te viss bija melns, viss bija ar pelējumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau kopš dzīvokļa iegādes 2014. gadā Vitalina regulāri cīnās ar pilošu jumtu. Liepājniece drīz vien veic mitekļa remontu, taču arī tas nelīdz. Liepājniece atminas, ka strādnieki neskaitāmiem reižu braukuši labot jumtu, taču pēc katras nākamās lietusgāzes, atkārtojas iepriekšējais scenārijs – pil jumts.

Māju Mirdzas Ķempes ielā 5 apsaimnieko “Liepājas Namu apsaimniekotājs”. Katru reizi par pacēlāja nomu un remontu samaksa tiek iekasēta no mājas fonda naudas. Tomēr septembra vidū atklājas, ka plaisu lāpīšanu varot veikt bez autopacēlāja iesaistes.

Vitalina
apnikuši pagaidu remonti

Kad strādniekiem kaut ko paprasa, viņi atbild, ka nekādas garantijas jau nav, jo esot jāmaina viss jumts… Nu, tad mainiet!

Pēc vienas no kārtējām remonta reizēm strādnieki pat nav jaudājuši izmest ārā izlietotās hidroizolācijas mastikas spaiņus. Taču pēc jaunākā remonta jautājumu rodas vēl vairāk. Un daļu no atbildēm “Bez Tabu” devās meklēt uz piecstāvu nama jumta.

Ievērojot maksimālu piesardzību, pārliecamies pāri jumta korei, lai uzlūkotu, kā tiek labota lodžijas jumta daļa. Grūti nepamanīt uz ruberoīda uzklāto gaišas krāsas materiālu, kas jau ir sasprēgājis un liek šaubīties, vai darbi paveikti kvalitatīvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Liepājas Namu apsaimniekotāja” plānos gan neietilpstot mājas jumta renovācija. Gluži pretēji, apsaimniekotājs mudina iedzīvotājus veikt uzreiz visa nama renovāciju.

Ieva Puka
SIA “Liepājas Namu apsaimniekotājs” pārstāve

Jumta pārsegums ir novecojis un īsti to sūces vietu nevar atrast, tāpēc arī diemžēl tā ir. Māja gatavojas pilnai renovācijai Eiropas projektu fonda ietvaros, un tad arī jumta remonts ir paredzēts apjomīgs. Iepriekšējā nedēļā vaina tika novērsta. Cerams, ka nesāksies lielākas lietusgāzes.

“Liepājas Namu apsaimniekotāja” pārstāve gan uzreiz nespēja atbildēt uz vairākiem jautājumiem – vai remonts paveikts kvalitatīvi, vai remontā izmantots atbilstošs materiāls un vai vispār kāds ir pārbaudījis veiktos remontdarbus.

Namu pārzinis pēcāk apstiprināja, ka remonts veikts pavirši un nav uzskatāms par pabeigtu darbu – darbs nav pieņemts. Remonts būvfirmai būšot jāpabeidz kvalitatīvi un atbilstoši.

Tomēr vēl nedaudz vēlāk seko nākamā ziņa no apsaimniekotāja:

Materiāls, ko redzat attēlā, ir pārklājums, ar ko remontdarbu ietvaros apstrādāti ārsienu paneļi, lai nodrošinātos pret to, ka varētu būt arī kāda neredzama mikroplaisa un ūdens sūce atkal atjaunotos. Materiāls ir sasprēgājis, bet tā funkcija šajā gadījumā ir nodrošinājums pret karstumu, ne mitrumu, jo tam kalpo materiāls zem redzamā pārklājuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mājas renovācijas iecere uzsākta pērnā gada decembrī, taču līdz būvniecībai vēl tāls ceļš ejams. Neesot veikta nedz projekta saskaņošana, nedz dzīvokļu īpašnieku balsojums, nedz arī iepirkums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm