Saturs turpinās pēc reklāmas

Pensionāre pārsteigta, kāpēc banka jauno karti atsakās sūtīt pa pastu!

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājas Evitas mamma devās uz “SEB” bankomātu Tukumā, lai izņemtu pensiju. Neveiksmīgi ievadot četru ciparu kodu, bankomāts karti “norija”. Lai iegūtu jaunu karti, sievietei nācās krietni nopūlēties.

2021. gada 17. martā 18:55

Sazinoties ar banku, darbinieks Evitas mammai Marijai izskaidrojis, ka citu variantu nav un būs jātaisa jauna karte.

Tukumā “SEB” bankas filiāle vairākus gadus jau likvidēta, tādēļ Marijai nākas vien mērot ceļu uz tā dēvēto ceriņu pilsētu Dobeli. Bet, noteiktajā dienā ierodoties bankā, kundze piedzīvo vilšanos!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Evita
pārsteigta par bankas nosacījumiem

Dienā, kad kartei bija jābūt gatavai, zvanu mammai un prasu, vai izdevās visu nokārtot. Mamma atbild noraidoši, sakot, ka būs jābrauc vēlreiz! Iespējams tādēļ, ka neesot internetbankas.

Marija dzīvo meža ieskautā mājā, interneta viņai nav. Pirmais mēģinājums iegūt jauno karti cietis fiasko, tādēļ sievietei pēc nedēļas atkal jāsēžas automašīnā un jāmēro 40 kilometrus tālais ceļš uz Dobeli. Šādi Marija turp un atpakaļ braucot mērojusi 160 kilometrus.

Evita
pārsteigta par bankas rīcību

Bankai ir zināma mammas dzīvesvietas adrese, kāpēc karti nevar atsūtīt pa pastu? Mājaslapā lieliem burtiem rakstīts, lai kritiski izvērtē klātienes apmeklējuma nepieciešamību, bet viņai vairākas reizes jādodas uz banku!

Marijas situācija bankas pieredzē esot rets izņēmums. Sievietei nācies vizināties vien tādēļ, ka viņai nav pieslēgta internetbanka, turklāt piemirsusies arī parole, kas ļauj atpazīt klientu pa telefonu. Pirmajā reizē viņai vajadzējis vien pieteikt karti, taču pēc tam doties tai pakaļ.

“SEB” bankas pārstāve Jeļena Novaka skaidro, ja karte ir atjaunota, t.i., kartei ir beidzies derīguma termiņš un tika izgatavota jauna karte, kurai saglabājas PIN kods, tad to karti gandrīz visiem (99% gadījumu) sūta pa pastu, jo to var aktivizēt gan internetbankā, gan bankomātā.

Savukārt jaunas kartes (tās tiek izgatavotas gadījumā, ja vecā karte ir pazaudēta vai nobloķēta bankomātā) tiks sūtītas pa pastu tikai tad, ja klientam ir internetbanka, jo to var aktivizēt tikai internetbankā un tur ir arī jauns PIN kods.

Finanšu nozares asociācijas padomniece Laima Letiņa skaidro, ka, raizējoties par krāpniecības gadījumiem, banka šādā veidā nodrošinās pret riskiem. Tomēr, pielāgojoties pandēmijas ierobežojumiem, daudzi pakalpojumi ir pieejami attālināti, piemēram, tagad pat hipotekāro kredītu ir iespējams pieteikt, atrodoties mājās.

Diāna Urbāne
Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas