Pensionārei malkas iegādei piešķir 94 centu lielu pabalstu

2022. gada 26. janvārī 19:10

90 gadus vecā poliete Hortenzija vairākus gadus saņēmusi mājokļa pabalstu, ko izmantojusi kurināmā iegādei. Šis gads sirmgalvei sācies ar nepatīkamu pārsteigumu. Rīgas dome malkas iegādei nolēmusi izmaksāt 94 centus.

2020. gada nogalē sirmgalve mājokļa pabalstu saņēma 309 reizes lielāku jeb 291 eiro. Vienā apkures sezona sirmgalve “nokurina” ap 500 eiro.

Pensionāre dzīvo kopā ar invalīdi. Kopējie mājsaimniecības ienākumi mēnesī nepārsniedz 500 eiro slieksni.

Hortenzija
saņēma 94 centu pabalstu

Šāda kapeiku nauda man nekad nav bijusi. Nezinu, ko ar to var iesākt. Viņa (sociālā dienesta darbiniece) teikusi, ka gan jau mēs malku varam nopirkt. Viens bērzu malkas maiss maksā ap 3,40 eiro, alkšņu malka ap 4 eiro. Tā ir labāka. Paldies, ka iepriekšējos gados pabalsts bija ap 300 eiro. Citreiz vairāk, citreiz mazāk. Es gribu atteikties no šā pabalstu. Ja pašvaldība tik šausmīgi nabadzīga palikusi, neņemšu pēdējo pagali no viņiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par piešķirtajiem 94 centiem var iegādāties gandrīz divas pagales vai pusotrs kilogramu kartupeļu, vai lētākās auzu pārslas. Gandrīz sanāktu arī rupjmaize, taču par kefīru nāktos aizmirst. Dzīvespriecīgā sirmgalve nezaudē optimismu un ir ar mieru naudu atmaksāt Rīgas rātskungam.

Rīgas Sociālā dienesta vadītāja raidījumam “Bez Tabu” atklāj, ka pabalsts aprēķināts pareizi, nekādu kļūdu neesot. Ja Hortenzijas kundze iesniegumam būtu pievienojusi dažādus izdevumus attaisnojošus dokumentus, piemēram, komunālos rēķinus, pabalsts būtu lielāks.

Guna Eglīte
Rīgas Sociālā dienesta vadītāja

Ja pabalsts ir kaut viens cents, mēs to izmaksājam. Kundze nav iesniegusi nevienu citu izdevumu pamatojošu dokumentu par citiem komunālajiem maksājumiem. Tie varētu būt izdevumi par telefonu, gāzi, elektrību, dzīvokļa apsaimniekošanas rēķini.

Pabalsta aprēķina formula ir gana sarežģīta, tomēr jau tagad skaidrs, ka, iesniedzot attaisnotos izdevumus, vietvaras atbalsts būtu krietni lielāks. Tāpat šajā gadā mainījušies arī Ministru kabineta noteikumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Guna Eglīte
Rīgas Sociālā dienesta vadītāja

Valdība pieņēmusi lēmumu paaugstināt garantētā minimālā ienākuma līmeni, nosakot koeficientus. Viena pensionāra ģimenei koeficients ir 2,5. Divu un vairāku pensionāru ģimenē koeficients ir 2. Šajā gadījumā divu pensionāru ģimenē garantētā ienākuma līmenis ir 185, kas jāpareizina ar koeficientu divi, līdz ar to pabalsts būtu par 185 eiro lielāks.

Eglīte lūgusi Sociālā dienesta darbiniekiem tuvākajā laikā doties pie Hortenzijas kundzes, lai palīdzētu sakārtot dokumentus.

Mainoties aprēķina kārtībai, Rīgā ar katru gadu samazinās gan mājokļu pabalsta saņēmēju skaits, gan izmaksātās summas lielums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm