tv3.lv

Pieķerta pat pašvaldības policijas vadība! Pusdienojot kafejnīcā Ogrē, ignorē Covid‑19 ierobežojumus

Pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības, kafejnīcā “Rush Cafe” Ogrē apmeklētājiem ļauj ieturēt maltītes uz vietas, ziņo “Bez Tabu” skatītājs. Arī raidījuma komanda par to pārliecinājās, pieķerot pusdienojam pie galda arī Ogres pašvaldības policijas vadību.

2021. gada 13. janvārī 20:00

“Bez Tabu” redakcijā vērsās skatītājs, kurš vēlējās palikt anonīms. Viņš ziņoja, ka Ogrē, ēstuvē “Rush Cafe”, apmeklētāji neatļauti pusdieno pie galdiem, tādējādi pārkāpjot šobrīd noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības valstī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” žurnālisti Ogrē pie ēstuves “Rush Cafe” novēroja, ka daļa kafejnīcas apmeklētāju ieiet ēstuvē un drīz vien iznāk ar pasūtītām maltītes kārbiņām. Citi apmeklētāji ieiet pa ēstuves durvīm un paliek telpās ilgāku laiku.

Raidījuma filmēšanas komanda sākotnēji ar slēpto kameru kafejnīcā iemūžināja, ka kafejnīca izsniedz maltītes gan līdzņemšanai, gan, pārkāpjot likumu, ļauj iestiprināties uz vietas. Tāpat žurnālisti novēroja, ka iestādes darbinieki un daļa apmeklētāju, kuri bija sastājušies rindā, nevalkāja sejas maskas. Daļa apmeklētāju, gaidot rindā, arī neievēroja drošu distanci.

“Bez Tabu” uzrunāja kafejnīcas saimnieku Rašidu Mamedovu. Viņš pauda viedokli gan par Covid-19, gan ierobežojumiem un aizliegumiem, kas ietekmē uzņēmējdarbību.

“Bez Tabu” žurnālisti sekoja kafejnīcas saimniekam Rašidam Mamedovam, kurš pats steidza piegādāt maltīti klientiem. Šāda prakse un ēdiena izsniegšana līdzi ņemšanai atļauta, bet kāpēc riskē ar sabiedrības veselību, ignorē aizliegumu ļaut sēdēt ēstuvē pie galdiem? Turpinājumā sarunas fragments.

sarunas ar kafejnīcas saimnieku Rašidu Mamedovu fragments

R.Mamedovs: Es arī gribu, lai man ir darbs. Es nevaru atļauties sēdēt mājās. Manus bērnus neviens nebaros.

“Bez Tabu”: Jūs uz piegādēm nevarat?

R.Mamedovs: Nē, tikai tāpēc, ka īres maksa ir tāda, ka citādi neizdzīvosim.

“Bez Tabu”: Tur distanci neietur, daļa nāk bez maskām. Jūs to kontrolējat? Darbinieki arī bez maskām.

R.Mamedovs: Tas tāpēc, ka maskas nedarbosies.

“Bez Tabu”: Jums uzreiz jāaizrāda viņiem. Maskas var novilkt tikai tad, kad ēd, bet tagad vispār nedrīkst ēst uz vietas.

R.Mamedovs: Jūs saprotat, ka tas ir murgs?

“Bez Tabu”: Viņi [apmeklētāji] nevar ēst šādi, uz vietas.

R.Mamedovs: Es zinu, ka tā ir likuma neievērošana. To es visu zinu.

“Bez Tabu”: Visiem noteikumi vienādi.

R.Mamedovs: Es zinu. Daži dažreiz var tos ievērot, dažreiz – nē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kafejnīcas “Rush Cafe” saimnieks R.Mamedovs neslēpa, ka pie galdiem pusdieno arī pašvaldības darbinieki. Stāstīja arī par pašvaldības policistiem.

sarunas ar kafejnīcas saimnieku Rašidu Mamedovu fragments

R.Mamedovs: Ne visi nāk formās.

“Bez Tabu”: Bet viņi ir policisti.

R.Mamedovs: Ar galvu laikam policisti. Viņi laikam saprot, ka puse no tā visa ir pilnīgs murgs. Es nezinu, vai jūs to saprotat.

“Bez Tabu”: Likums ir likums. Ar šādu attieksmi mēs nekad netiksim galā ar to kaiti [Covid-19].

R.Mamedovs: No Covid? Jūs tiešām domājat, ka tas ietekmē? Nav tik daudz cilvēku [saslimušo], kā rāda televizorā. Es zinu, ka jūs arī tajā jomā strādājat.

“Bez Tabu”: Jūs domājat, ka viss ir uzpūsts?

R.Mamedovs: Nē, ne viss. Procenti 70. Vienīgais, ko varu izdarīt, ir liegt ēst uz vietas un dot līdzi [ēdienu].

“Bez Tabu”: Tas ir arī tā, kā vajadzētu darīt.

Par to, ka kafejnīcā uz vietas pusdieno arī pašvaldības policijas darbinieki, ziņoja arī “Bez Tabu” skatītājs, kurš vēlējās palikt anonīms. Ne to labāko piemēru sabiedrībai konstatēja arī radījuma komanda. Pie viena no galdiņiem kafejnīcā iegādāto pusdienu maltīti ieturēja Ogres pašvaldības policijas vadība – priekšnieks Uģis Ulmanis un viņa vietnieks Ēriks Dičs. Ogres galvenie kārtībsargi gan neielaidās sarunās ar “Bez Tabu”, tai skaitā vairījās atbildēt, kādu piemēru sabiedrībai viņi demonstrē ar savu rīcību. Raidījums jau pirms Ogres pašvaldības policijas vadības pieķeršanas pie pusdienu galda bija sazinājies ar Valsts policiju, lūdzot ierasties un konstatēt komersanta likumpārkāpumu. Pašvaldības policisti Ulmanis un Dičs gan neuzskatīja par vajadzīgu sagaidīt kolēģus no Valsts policijas un devās prom. Raidījuma komanda sekoja abiem un turpināja uzdot interesējošos jautājumus, tomēr kārtībsargi tos ignorēja.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Ulmanis un Dičs pusdienot kafejnīcā bija ieradušies trafarētajā policijas automašīnā. Tiesa, klāt esot žurnālistiem, viņi tajā nesēdās un nedevās prom. Tā vietā iegāja kafejnīcai blakus esošajā veikalā, kavēja tur laiku, sagaidot žurnālistu došanos prom. “Bez Tabu” komandai vēlāk gan izdevās no attāluma iemūžināt abu aizbraukšanu policijas automašīnā.

Pašreizējais tiesiskais regulējums ļauj sabiedriskās ēdināšanas vietās atļaut izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai (izņemot ražošanas uzņēmumus, kur tas nav iespējams, ievērojot nosacījumu, ka attiecīgā ēdināšanas vieta nav publiski pieejama un ir nodrošināts, ka personu grupu plūsmas, kurām nav ikdienas saskares, fiziski nepārklājas, ēdināšanas laikā pie viena galdiņa atrodas tikai viena persona un starp galdiņiem ir divu metru distance).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk kafejnīcā ieradās “Bez Tabu” izsauktie Valsts policijas darbinieki, kuri komersantam noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu. Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu likums paredz piemērot naudas sodu fiziskajai personai no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai – no 140 līdz 5000 eiro.

Lai gan pašus pusdienotājus, kuri maltīti ieturējuši uz vietas kafejnīcā, sodīt par šādu rīcību nevar, “Bez Tabu” par Ogres novada pašvaldības policistiem informēja vietvaras domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, kurš informēja, ka ziņoto neatstās bez ievērības.

Egils Helmanis
Ogres novada domes priekšsēdētājs

Viņiem jāseko līdzi, lai nebūtu šādu pārkāpumu, nevis tie jāsekmē. Mēs noteikti izvērtēsim šo situāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm