tv3.lv

"Pilnīgi nav iespējams elpot," baznīcēni Jelgavā izkūpina vistuvāk dzīvojošo kaimiņu

Jelgavnieks Artūrs no sava loga iemūžinājis kūpošu dūmeni, kas atrodas Jelgavas baptistu draudzes teritorijā. Video redzams tumšs dūmu mutulis, kas kaimiņam radījis aizdomas par drēbju un riepu dedzināšanu. Baznīcēnu kaimiņa Artūra istabas logs ir ar skatu uz skursteni, no kura aukstajā gada periodā regulāri veļas tumši dūmu mutuļi. Kaimiņš nav izturējis un dažas no šādām reizēm iemūžinājis ar sava telefona palīdzību.

2018. gada 23. martā 11:23

Kā stāsta Artūrs, šāds skats redzams regulāri, tādēļ viņa pacietības mērs ir pilns un viņš uzņemtos video nosūtījis raidījumam “Bez Tabu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Artūrs
jelgavnieks

Nezinu, ko viņi tur kurina. Drēbes? Riepas? Nav ne jausmas. Ja atver logu, tad nākas to elpot. Redzat, kā dūmi aiziet uz citu īpašumu, izplatās pa zemi. Varbūt kamerā nav redzams, bet dzīvē var ļoti labi redzēt. Pilnīgi nav iespējams elpot.

Iespējams, video autors saelpojās dūmus, jo brīdī, kad “Bez Tabu” ieradās Jelgavā norunātajā laikā, viņš atteicās ar filmēšanas komandu tikties. Turpat sastaptie jelgavnieki dūmenim gan līdz šim uzmanību nav pievērsuši, tādēļ nav izjutuši neērtības.

“Bez Tabu” sazvanītais draudzes priekšnieks Andris Drēska stāsta, ka pirms diviem gadiem draudze atteikusies no oglēm kā kurināšanas materiāla, jo “tad tiešām visa kurtuve bijusi putekļos, un bijuši melni dūmi. Tagad izmantojam kokskaidu briketes. Varbūt gadās kāds dēlis vai malkas pagale.”

Pēc “Bez Tabu” intereses Jelgavas būvvalde pārliecinājusies, ka skurstenis ir atļautā augstumā un nekādi pārkāpumi nav konstatēti. Arī Jelgavas pašvaldības policija šajā apkures sezonā nav saņēmusi nevienu izsaukumu no baznīcas kaimiņiem.

Sandris Miezis
Jelgavas pašvaldības policijas vecākais inspektors

Ja saņemam signālu no iedzīvotājiem, tad objektu apsekojam. Ja ir aizdomas par iespējamu pārkāpumu, un varētu būt liela piesārņojamība, tad piesaistām Valsts vides dienesta speciālistus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Draudzes sētnieks “Bez Tabu” filmēšanas komandu uzaicina uz ēkas otro stāvu, kur logā redzamas šāviena pēdas. Draudzes locekļi par iespējamiem šāvieniem vērsušies arī Valsts policijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm