Pircēji ievēro, ka pašapkalpošanās kasēs produkti maksā dārgāk nekā pie pārdevējas!

Bez Tabu skatītāja Monta pašapkalpošanās kasēs “Rimi” vēlējusies iegādāties divus banānus un vienu tomātu. Svari sarēķinājuši, ka viņai par pirkumu būs jāmaksā 2,02 eiro. Tad sapratusi, ka mājās atstājusi kredītkarti, un, tā kā pašapkalpošanās kasēs nav iespējams maksāt ar skaidru naudu, devusies pie pārdevējas.

2017. gada 6. februārī 19:12

Stāvot garajā rindā, Monta jau sagatavojusi 2,02 eiro, jo tādu cenu uzrādīja pašapkalpošanās kasēs. Taču liels bijis sievietes pārsteigums, kad pārdevēja nosaukusi pirkuma summu – 1,83 eiro. Uz Montas jautājumu, kā tas iespējams, pārdevēja atbildējusi – “kā kase rāda, tā rāda”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

19 centu ir diezgan ievērojama cenas starpība, ja iegādāti vien trīs produkti. “Ja iepērkas ģimenes, vai iepērkas svētkiem, kad šis produktu skaits ir krietni lielāks, kopā salasās ievērojama summa,” tā Bez Tabu skatītāja.

Bez Tabu veic eksperimentu, uz pašapkalpošanās kases svariem tiek nosvērti divi banāni, svari uzrāda 0,410 kg, pirkuma summa – 0,45 eiro. Tie paši divi banāni pie kasieres maksā 0,39 eiro, svars – 0,355 kg. Pēkšņi banāni kļuvuši par 55 gramiem vieglāki!

“Rimi” pārstāve skaidro, ka svari pašapkalpošanās kasēs vienmēr būs precīzi, jo sistēma preces svaru pārbauda divas reizes. Vienu reizi, kad produkti uzlikti uz svariem, otru reizi, kad tie novietoti noskenētās preces vietā.

Parastajās kasēs iespējama “cilvēciskā kļūda”, ja pārdevēja neprecīzi novietojusi preci uz svariem. Bet šādā gadījumā neprecizitāte būšot par labu pircējam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā skaidro, ka pašapkalpošanās kases ir samērā liels jaunums, tāpēc pagaidām nav veiktas speciālas pārbaudes saistībā ar svaru precizitāti, arī sūdzības līdz šim nav saņemtas.

Svara novirze, kas pieļaujama uz vienu kilogramu, ir atšķirīga dažādiem svaru veidiem, bet, visticamāk, svariem, kas iestatīti pašapkalpošanās kasēs, pieļaujama +/- 4 gramu novirze.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm