Policija pretēji solītajam uz tiesu neaizved okupantu simbola nēsātāju

“Bez Tabu” jau vēstīja par daudzdzīvokļu namu Rīgā, Torņakalnā, kur pie dzīvokļa loga izvietoti vairāki Krievijas karogi, uz viena no tiem lasāms uzraksts “Putins mans draugs”.

Vēl trešdien Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa priekšnieks Didzis Matīss raidījumam “Bez Tabu” stāstīja, ka dzīvokļa iemītniece Jeļena Kreile atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, pret viņu ierosināta krimināllieta par kara slavinošu simbolu vairākkārtēju izmantošanu. Matīss “Bez Tabu” vēstīja, ka Kreile tiks nogādāta tiesā, lai lūgtu piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu.

Raidījumam “Bez Tabu” šodien tapa zināms, ka likumsargi domas mainījuši un Kreile uz tiesu tā arī nav aizvesta.

Valsts policijas atbilde

Piemērojot personai drošības līdzekli, tiek izvērtēti dažādi apstākļi, tostarp arī aizdomās turētā personība, ģimenes stāvoklis, veselība un citi apstākļi. Drošības līdzeklim jābūt samērīgam. Sievietei piemēroti vairāki drošības līdzekļi, kā pamatdrošības līdzeklis piemērots – nedrīkst mainīt pastāvīgo dzīvesvietu, tādējādi nodrošinot, ka persona neizvairīsies no pirmstiesas kriminālprocesa un tiesas. Tāpat minētajai personai piemēroti papildu drošības līdzekļi, tostarp aizliegums izbraukt no valsts.

Valsts policijā tā arī neatklāj, kādēļ domas mainītas un Kreile tiesā nav nogādāta.

Jau vēstīts, ka pret Kreili krimināllietu pirms gada ierosinājis arī Valsts drošības dienests, tāpat pret šo personu ierosinātas 35 administratīvās lietas. Neviena no tām nav pārsūdzēta, taču arī neviens piemērotais sods nav samaksāts.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm