Policista dzērājšofera traģiskā avārija Ādažos ir likumsakarīga, uzskata daļa novadnieku

2022. gada 28. februārī 19:06

Šķietami perfekti izplānota autobusa evakuācija uz Tallinas šosejas pat ar satiksmes bloķēšanu 22. janvārī izvērtās traģēdijā. Ādažu novada pašvaldības policijas ekipāža, neapstādinot automašīnu, triecās cauri autoevakuatora nostieptajām trosēm. Pie stūres esošais inspektors zaudēja dzīvību.

Partneris un viens no autoevakuatora darbiniekiem guva traumas. Drīz vien atklājās, ka izdzīvojušais likumsargs bijis alkohola reibumā. Arī mirušais policists nebija skaidrā.

Valsts policija

Valsts policija 24. februārī saņēma ekspertīzes slēdzienu un ir konstatēts, ka automašīnas “Škoda” vadītājs ir bijis vismaz 2,4 promiļu stiprā alkohola reibumā. Un, kā iepriekš Valsts policija ir publiski apstiprinājusi, arī automašīnas pasažieris ir bijis alkohola reibumā.

Valsts policija turpina izmeklēt visus negadījuma apstākļus kriminālprocesā, kurš ir sākts pēc Krimināllikuma 260. panta otrās daļas, proti, par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” redakcijā nupat vērsies kāds skatītājs, kurš vēlas palikt anonīms. Garā jo garā vēstulē uzsvērts, ka Ādažu pusē strādājošajiem likumsargiem nudien nevedas ar “zaļā pūķa” apkarošanu. Tomēr laicīga rīcība varējusi laikus novērst traģēdiju uz Tallinas šosejas.

Iedzīvotāji, kurus tas uztrauc

2019. gadā ceļu policija pieķēra, dzērumā pie stūres braucot, Carnikavas novada pašvaldības policijas inspektoru Aivaru Grīnbergu. Viņam uz gadu tika atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības un viņš vairāk nevarēja pildīt inspektora pienākumus. Toreiz apbrīnojami toleranti pret notikušo attiecās Carnikavas pašvaldības policijas priekšnieks Gints Dzirkalis, kurš ne tikai nevēlējās inspektora grēkus izskatīt Ētikas komisijas sēdē, bet viņu klusi iecēla par lietvedi, kuram transportlīdzeklis jāvada nav.

Carnikavas pašvaldības policija pēc novadu reformas nu ir apvienota ar Ādažu pašvaldības policiju, un Gints Dzirkalis tagad ir priekšnieka vietnieks, bet dzeršanas intensitāte starp inspektoriem nav gājusi mazumā.

Šogad janvārī notika traģiskā avārija uz Tallinas šosejas, kurā bojā gāja viens Ādažu pašvaldības policists un traumas guva otrs policists, kā arī evakuatora darbinieks. Izdzīvojušais policists darba laikā darba pienākumus veicis visai pamatīgā reibuma stāvoklī.

Un šeit rodas jautājums – vai iepriekšējā inspektora-dzērājšofera saudzēšana no Ginta Dzirkaļa puses likumsakarīgi nav novedusi pie šīs – jau daudz smagākas – traģēdijas? Jo, redzot, kā tiek pasargāts cits policists, tas noteikti varēja vairot visatļautības un nesodāmības sajūtu arī citiem policistiem-dzērājiem.

Vai Ādažu dome un tās izpilddirektors zina par Ginta Dzirkaļa rūpjpilno attieksmi pret saviem padotajiem – alkohola mīļotājiem?

Jau visai sen novadā mēļo, ka arī pats Dzirkaļa kungs ir draudzīgās attiecībās ar zaļo pūķi, un tas varētu ietekmēt viņa spriestspēju attiecībā uz dzeršanu naskajiem kolēģiem.

Atbilstoši likuma “Par pašvaldībām” 15.panta pirmās daļas 12.punktam, viena no pašvaldības policijas pamatfunkcijām ir cīņa ar žūpošanu. Bet, ko lai tagad domā paši Ādažu iedzīvotāji, redzot, ka cīņu zaudē arī tie, kuriem cīņa ar alkoholismu jāaizvada pirmajās rindās – paši pašvaldības policisti? Kādu pasākumu kopumu veiks Ādažu novada dome, lai no šādām nelaimēm varētu izvairīties turpmāk?

Par trauksmainajiem notikumiem Carnikavā 2019.gadā ziņoja arī “Bez Tabu”. Priekšnieks situāciju nogludināja, uzsverot, ka padotais pieķerts reibumā pie stūres no darba brīvajā laikā.

Šobrīd Grīnbergs vairs neesot saistīts ar nu jau reorganizēto Carnikavas novada pašvaldības policiju, kas pēc administratīvi teritoriālās reformas kļuvusi par Ādažu novada pašvaldības policiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ādažu novada pašvaldības policijas priekšnieka Oskara Feldmaņa vietnieka, arī 2019. gadā “Bez Tabu” uzrunātā Dzirkaļa, domas pēc 22. janvāra traģēdijas dalās – biju par maigu vai pārāk stingrs.

Ādažu novada dome sola situāciju neizlaist vienkārši cauri pirkstiem, paužot gatavību turēt stingru dūri. Turklāt šis esot signāls arī citu pašvaldību policijām.

Jau šobrīd Ādažu novada pašvaldības policijas darbiniekiem pirms maiņas pieņemšanas esot jāveic alkohola tests izelpā. Turklāt negaidītas pārbaudes tiekot veiktas arī maiņas laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm