tv3.lv

Poliklīnikā lifts nedarbojas. Sieviete ratiņkrēslā ir samulsusi, kā lai tiek pie ārsta?

Vita devusies uz Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Ambulatoro nodaļu pie traumatologa. Ierodoties bijusi sarūgtināta. Pārvietojas ratiņkrēslā, bet lifts nedarbojies un nokļūt pie ārsta 2. stāvā bijis īsts izaicinājums.

2020. gada 2. novembrī 19:50

Rīdziniece Vita dalās pieredze, cik izaicinoši bijis ratiņkrēslā pa kāpnēm nokļūt 2. stāvā reģistratūrā un pie ārsta. Neviens neesot varējis pateikt, ko lai iesāk.? Lūgusi strādnieku, kuri ēkā veikuši remontdarbus, palīdzību. Vīrieši viņu uznesuši augšā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cilvēkiem ratiņkrēslā un tiem, kas pārvietojas ar palīglīdzekļiem, kustības ir ierobežotas, bet ārsti jāapmeklē salīdzinoši bieži, un ir tikai loģiski, ka medicīnas iestādē vides pieejamība mūsdienās ir pašsaprotama un ir nodrošināts  lifts vai pacēlājs. Tas nav skaistumkopšanas salons, piebilst Vita.

Slimnīcas galvenais ārsts informē, ka ēkā tiek veikti remontdarbi, tostarp pārbūvēts lifts. Esot vairāki risinājumi, kā nodrošināt pakalpojumu personām ar kustību traucējumiem. Ka lifts kopš marta nedarbojas, ir izvietoti paziņojumi vairākās vietās un informācija, kur jāzvana, lai organizētu palīdzību. Piesakot vizīti, jāinformē, ka ir kustību traucējumi, un ārsta pakalpojums tiks nodrošināts citā ēkā, kur ir vides pieejamība. Dakteris akcentē, ka reģistratori arī informē pacientus, ka lifts nedarbojas.

Sastaptie pacienti gan noliedz, ka, piesakot vizīti, viņi būtu informēti, ka lifts nedarbojas. Zvanot uz pie ieejas durvīm norādīto tālruni, reģistratore risinājumu neiesaka.

-Vai var palīdzēt, ja ir jānokļūst 2. stāvā, ja nav lifta?

-Nav gan tā. Iepriekš jāpiesaka bija.

-Bet kā gan to varēja zināt, kad pieteicās pie daktera, ka nedarbojas lifts?

– Es saprotu, bet pajautāt, kad pieteicāties pie daktera, vajadzēja! Jums bija jāpaprasa, vai pie jums var tikt 2. stāvā, ja ir kustību traucējumi?

Galvenais ārsts ir pārsteigts, uzzinot, ka praksē plāns B ne vienmēr darbojas. Akcentē, ka informācija, ka lifts nedarbojas, ir ne tikai pie ēkas un ēkā, bet arī slimnīcas mājaslapā. Ir norādes, kā rīkoties? Turklāt šis esot pirmais gadījums, ka pacientam ratiņkrēslā radušās problēmas ar nokļūšanu pie ārsta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lifts nedarbosies vēl aptuveni trīs mēnešus. Lai nerastos līdzīgas ķibeles kā Vitai, ja, piesakot vizīti pie ārsta, reģistrators nebrīdina, ka nedarbojas lifts, pašiem pacientiem jāinformē, ka ir kustību traucējumi, un ārsta konsultācija notiks ēkā, kur ir vides pieejamība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm