tv3.lv

“Prasa kartes datus!” Interneta krāpnieki “plosās” “Latvijas Pasta” vārdā

2021. gada 3. novembrī 19:09

Nolūkā izkrāpt naudu VAS “Latvijas Pasts” vārdā interneta krāpnieki izsūta krāpnieciskas ziņas par it kā aizturētiem sūtījumiem un aicinājumus piedalīties viltus loterijā.

Raidījuma redakcijā vērsušies vairāki skatītāji, kuri ziņo, ka savās e-pasta kastītēs saņēmuši ziņas par aizturētiem sūtījumiem. Tās it kā izsūtījis “Latvijas Pasts”. Ziņojumos informē, ka, lai saņemtu sūtījumus, jasamaksā par atmuitošanu, tāpat ir norāde uz vietni, kurā prasa norādīt norēķinu kartes datus. Lieki piebilst, ka skatītāji negaida nevienu sūtījumu.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMI

“Latvijas Pastā” informē, ka uzņēmums nav izsūtījis šādus paziņojumus, un brīdina, ka pasta pakalpojumu sniedzēja vārdu vazā krāpnieki.

“Latvijas Pasta” paziņojums

Aicinām mūsu klientus uzmanīties — šobrīd novērojama jauna veida krāpnieku aktivitāte e-pastu vidē, klientiem saņemot krāpnieciskas ziņas, kurās norādīts, ka sūtījums ir aizturēts un tiek aicināts veikt maksājumu, lai apstiprinātu sūtījuma piegādi. Saņemot aizdomīgas ziņas, kā redzams attēlā, nekad neveriet vaļā saiti, obligāti pārbaudiet sūtītāja e-pasta adresi un nekādā gadījumā nenododiet krāpniekiem savus personīgos datus. “Latvijas Pasta” e-pasta adrese un interneta vietnes vienmēr beidzas ar “pasts.lv” — viss cits var tikt uzskatīts par viltus ziņām. Vienmēr aicinām informāciju precizēt “Latvijas Pasta” Klientu centrā: 67008001, 27008001, [email protected]

Ja ziņas saņēmējs iekritīs krāpnieku lamatās un norādīs savas norēķinu kartes datus, visticamāk, viņa konts tiks iztukšots, brīdina Gints Mālkalnietis, informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” kiberdrošības eksperts.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Tāpat šobrīd novērojama cita krāpnieku aktivitāte, kurā vazā “Latvijas Pasta” un citu uzņēmumu nosaukumus. “Whatsapp” ziņu un citu sociālo tīklu vidē klienti saņem krāpnieciskas ziņas ar saiti, ko atverot, tiek piedāvāts aizpildīt ātru aptauju un laimēt naudas balvu.

Gints Mālkalnietis.
“Cert.lv” kiberdrošības eksperts

Atverot virtuālās dāvanu kastītes, vienmēr uzrādīsies, ka esi it kā laimējis. Tālāk prasa veikt maksas zvanu par divarpus eiro, lai it kā saņemtu laimestu, bet laimesta nemaz nav.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm