tv3.lv

“Pret pensionāru tā nav cilvēcīgi!” Kļūdaini pieskaita sev 20 “kubus” ūdens, apsaimniekotājs ar pārrēķinu tielējas

Kungs gados, fiksējot ūdens skaitītāja rādījumu, nejauši kļūdījies – pierakstījis patēriņam klāt 20 kubikmetrus ūdens, kurus nav patērējis. Pēc skaitītāju rādījumu nodošanas apsaimniekotājs izraksta rēķinu par milzu summu. Norādot uz cilvēcīgo kļūmi, pārrēķinu atsakās veikt, tāpēc vīrietis, nesagaidot cerēto atsaucību no apsaimniekotāja, izmisumā vēršas pēc palīdzības “Bez Tabu”.

2021. gada 2. februārī 19:10

Māris dzīvo Lielvārdē, retu reizi ierodas bērnu dzīvoklī Ogrē, kurā ilgstoši neviens nedzīvo. Ūdens patēriņš miteklī jau sen kā ir ļoti niecīgs, ko Māris pierāda ar rūpīgi vesto grāmatvedību blociņā un uzrādot komunālo pakalpojumu rēķinus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Māris
nejauši kļūdījies

Es te atbraucu reizi nedēļā, lai aplietu puķes. Pirms aizpildu ūdens skaitītāju rādījumu lapiņu un to nododu, visu pierakstu savā blociņā. Šoreiz pieļāvu cilvēcīgu kļūdu. Sanāca tā, ka nepareizi nolasīju ūdens skaitītāju. Parasti es nekļūdos.

Māris nejauši pierakstījis sev nelietotus 20 kubikmetrus ūdens.

Māris
nejauši kļūdījies

Atsūtīja rēķinu, 81 eiro par tiem 20 kubiem.

Saņemot astronomisko rēķinu, Māris uzrunāja nama apsaimniekotāju SIA “Ogres namsaimnieks”, lūdzot būt saprotošiem un nepieprasīt milzu naudu par nelietotu pakalpojumu.

Māris
nejauši kļūdījies

Viņi man atbildēja, ka pārrēķina nebūs.

Māris raidījumam “Bez Tabu” uzrādīja oficiālu “Ogres namsaimnieka” atbildi uz iesniegumu, kurā pausts turpmākais:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “Ogres namsaimnieks” atbilde Mārim

“Aprēķins tika veikts, pamatojoties uz jūsu rakstveida iesniegto ūdens patēriņa skaitītāju veidlapu, nepārprotami tika norādīti 20 kubikmetri. Ņemot vērā iepriekš minēto, SIA “Ogres Namsaimnieks” informē, ka pārrēķins netiks veikts.”

Māris neizprot šādu apsaimniekotāja attieksmi. Viņš būtu ar mieru ielaist dzīvoklī “Ogres namsaimnieka” pārstāvjus, lai varētu pārliecināties par skaitītāja faktisko rādījumu un ka viņš nav iejaucies skaitītāja darbībā, lai ietekmētu ūdens patēriņa uzskaiti.

Māris
nejauši kļūdījies

Pret pensionāru tas nav cilvēcīgi! Cilvēcīgi kļūdīties var jebkurš!

Par namu apsaimniekošanas nozares politiku atbildīgajā Ekonomikas ministrijā arī uzskata, ka apsaimniekotājam vajadzētu būt pretimnākošākam.

Madara Brīvere
Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas departamenta vecākā referente

Šādā situācijā nav noteikts pienākums veikt pārrēķinu, bet, Ekonomikas ministrijas ieskatā, pārvaldniekam jāņem vērā, ka viņš pārstāv dzīvojamās mājas īpašnieku intereses. Pārvaldnieka darbībai jābūt vērstai uz klientu. Pārvaldniekam būtu jāveic pārrēķins, ja to lūdz un pamato, pievienojot pietiekamus pierādījumus. Tāpat iespējams organizēt pārvaldnieka ierašanos dzīvoklī, lai pārliecinātos par patiesajiem skaitītāja rādījumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī “Bez Tabu” uzrunāja SIA “Ogres namsaimnieks” vadību, pēc kā teju uzreiz namu apsaimniekošanas uzņēmums informēja, ka pārrēķinu tomēr veiks, norādot, ka iepriekš neesot saņemta pietiekama informācija par konkrēto situāciju, lai varētu veikt šādu darbību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm