“Puika iekrita un noslīka!” Liepājnieki pikti par gājēju drošību pie ostas; divi līķi nedēļas laikā

2022. gada 2. decembrī 0:37

Liepājas pilsētu uz pusēm teorētiski sadala Tirdzniecības kanāls, kas ietek jūrā. Un šajā vietā pie tilta neilgā laika sprīdī notikušas divas traģēdijas.

“Ļoti sasāpējies jautājums par mūsu pilsētu, Liepājas pilsētu. Ļoti smags gadījums. Mums ir Tirdzniecības kanāls. Un pēdējās nedēļas laikā ir divi līķi, šajā te kanālā. Ne man vienai, ļoti daudziem Liepājas iedzīvotājiem, kuri arī komentē [vietējā] portālā, kam vēl ir jānotiek, cik cilvēkiem vēl ir jānoslīkst, lai uzceltu tomēr kaut kādu nožogojumu, lai šie te cilvēki nekrīt iekšā šajā te kanālā visu laiku,” Bez Tabu vēršas kāda satraukta skatītāja, piebilstot, ka “pašvaldībai ir vienalga”.

Sestdienas, 14.novembra, naktī ūdenī iekrita aptuveni 16 gadus vecs jaunietis. Veicot tobrīd bezvēsts prombūtnē esošās personas meklēšanu, pēc četrām dienām ūdenslīdēji izcēla no Tirdzniecības kanāla gultnes puiša līķi. Vien pāris dienas vēlāk no kanāla tika izcelts jau kādas mirušas sievietes ķermenis.

Posmā no tilta līdz pat Liepājas ostai tiešā kanāla tuvumā atrodas vairākas publiskas iestādes, piemēram, viesnīca un nakts uzdzīves vieta. Tiesa gan, starp pārvietošanas zonu un stāvo kanāla krastu nav neviena norobežojoša un pat brīdinoša elementa. Un nav jābūt alkohola reibumā, lai dažādu neveiksmīgu apstākļu gadījumā neiekristu kanalā.

Uzrunāto iedzīvotāju domas dalās – vieni ir par jaunu norobežojumu izveidi, citi iebilst pret gājēju pārvietošanos gar kanālu.

Apsekojot nepilngadīgā bojāejas apkārtni, augstākais šķērslis ir koka sols un nelieli metāla izciļņi, kas, visticamāk, vairāk paredzēti peldlīdzekļu pietauvošanai, nevis cilvēku drošībai. Tikmēr tuvāk jūrai gan redzams, kā tiek iežogota un norobežota Liepājas ostas saimniecība un Jūras spēku flotile.

Kopš 2020.gada konkrētajā apkārtnē no ūdens izvilkti astoņi cilvēki, četri no tiem bijuši ar bēdīgām sekām, norāda Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Inugs Ukstiņš. Turklāt no četriem letālajiem gadījumiem trīs notikuši šogad. Arī Valsts policijas ieskatā Tirdzniecības kanāla mala būtu jāpadara drošāka. Likumsargi jau plāno tikties ar pašvaldību, lai to pārrunātu. Tiesa gan, sarunā ar Bez Tabu pašvaldība nevieš optimismu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ostas drošības noteikumi nosaka arī atsevišķas prasības, kuras šajā posmā arī ir izdarītas, papildus tam ir veikti dažādi pasākumi, lai paaugstinātu drošību,” piemetina Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš.

Tikmēr Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārstāve uzsver, ka iedzīvotāju labā Tirdzniecības kanāls padarīts tik pieejams. Ja ir vēlme paaugstināt drošību, tad teju vienīgais variants esot ostas teritorijas un publisko vietu pilnīga slēgšana.

Līga Ratniece-Kadeģe
Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārstāve

Atbildot uz jūsu jautājumu, ir jautājums pēc būtības – vai mēs vēlamies šo teritoriju atvērtu, vai nevēlamies. Jo, ja mēs ievērojam visus normatīvos dokumentus, kādi ir ostas teritorijā, tad divi metri no piestātnes mums ir jābūt divmetrīgam žogam. Ja šī promenāde ir publiska, tai ir jābūt brīvai piekļuvei. Mēs nevaram nekādus žogus pašā piestātnes malā uzbūvēt, to mums neļauj ostas noteikumi.

Ratniece-Kadeģe akcentē arī Eiropas pilsētu pieredzi, kur līdzīgās publiski pieejamās piestātnēs un ostu teritorijās nav nekādu norobežojumu.

Pašvaldība piebilst, ka, iespējams, tuvākajā laikā tiks veikti nelieli drošības uzlabošanas darbi, taču nekādas strukturālas izmaiņas neesot plānotas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija tikmēr paralēli arī vērtē liecinieku un vecāku atbildību, kādos apstākļos gāja bojā nepilngadīgais jaunietis.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm