tv3.lv

Pusdienošana kafejnīcā Ogrē: pašvaldības policijas vadību uz laiku atstādina no darba

2021. gada 21. janvārī 15:52

Reaģējot uz raidījumā “Bez Tabu” stāstīto par Ogres novada pašvaldības policijas vadības epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumiem, Ogres novada pašvaldības domes sēdē 21. janvārī deputāti nolēma pašvaldības policijas priekšnieku Uģi Ulmani un viņa vietnieku Ēriku Diču atstādināt no darba uz dienesta pārbaudes laiku.

Ogres novada pašvaldība informē, ka dienesta pārbaude un attiecīgi Ulmaņa un Diča atstādināšana no darba pienākumiem uz laiku ir saistīta ar ”Bez Tabu” 2021. gada 13. janvāra sižetā pārraidīto informāciju par šī gada 11. janvārī notiekošo kafejnīcā ”Rush Cafe”, Ogrē. Šajā kafejnīcā, pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības, apmeklētājiem ļauts  ieturēt maltītes uz vietas.

Raidījuma sižetā redzams, ka 11. janvārī kafejnīcā uz vietas pusdienoja arī Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Ulmanis un policijas priekšnieka vietnieks Dičs. Tāpat tika fiksēts, ka kafejnīcas darbinieki un daļa apmeklētāju, kuri bija iestājušies rindā, nevalkā sejas un deguna aizsegus, rindā netiek ievērota fiziskā distancēšanās.

Pieķerti, Ulmanis un Dičs neatbildēja uz žurnālista jautājumiem par viņu atrašanos kafejnīcā ”Rush Cafe”, kā arī nevēlējās sagaidīt Valsts policijas pārstāvjus un pēc kafejnīcas ”Rush Cafe” apmeklējuma devās blakus esošajā veikalā, lai kavētu tur laiku. Abi nevēlējās, lai “Bez Tabu” iemūžina, ka pie kafejnīcas novietotā trafarētā automašīna tika izmantota, lai ierastos pusdienot, pārkāpjot Covid-19 aizliegumu to darīt uz vietas. Vairāk lasi šeit.

Cenšoties glābties no nepatikšanām, vēlāk Ulmanis e-pasta ziņojumā raidījumam “Bez Tabu” taisnojās, ka abi ar kolēģi kafejnīcā esot ieradušies īpašas operācijas ietvaros nolūkā atmaskot epidemioloģisko drošības prasību pārkāpējus.

Vēlāk gan Ogres novada vietvara informēja, ka pašvaldības policijas priekšnieks Ulmanis un viņa vietnieks  ir saņēmuši administratīvo sodu par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu, pusdienojot kafejnīcā ”Rush Cafe” Ogrē. Tāpat pašvaldībā stāstīja, ka Ulmanis un Dičs administratīvo sodu neplāno pārsūdzēt, pieļautās kļūdas savās darbībās atzīst, pauž nožēlu par izveidojušos situāciju un atvainojas visai sabiedrībai par savu rīcību, neievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai. Vairāk lasi šeit.

Pēc raidījuma ”Bez Tabu” sižetā redzētā Ogres novada pašvaldība uzsāka pārbaudi par Ulmaņa un Diča iespējamiem pārkāpumiem. Pārbaudes ietvaros abas amatpersonas sniegušas paskaidrojumus. Domē paskaidrojumus vērtē kā pretrunīgus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldība informē, ka sēdes laikā vairāki deputāti uzvēra, ka ar savu rīcību Ulmanis un Dičs grauj ne tikai savu un pašvaldības policijas, bet visas pašvaldības reputāciju, turklāt šādi rīkojoties laikā, kad ir noteikti stingri ierobežojumi saistībā ar Covid-19. Tāpat domē informē, pašvaldības vadītājs Egils Helmanis, atbalstot lēmumprojektu par abu pašvaldības policijas amatpersonu atstādināšanu, norādījis – kā pašvaldības policija varēs prasīt, lai citi ievēro sabiedrisko kārtību, ja paši neievēro valstī noteikto kārtību.

Par U. Ulmaņa un Ē. Diča atstādināšanu no darba uz pārbaudes laiku balsoja 15 deputāti un viens deputāts atturējās.

Abas amatpersonas atstādinātas no darba uz dienesta pārbaudes laiku, sākot ar 2021. gada 21. janvāri (ieskaitot), bet ne ilgāk kā uz trīs mēnešiem, par atstādināšanas laiku neizmaksājot darba samaksu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm