“Rādījām bērna dzimšanas apliecību. Kā var neielaist veikalā?” Bez “īstā” personu apliecinošā dokumenta veikalā netikt

2021. gada 29. decembrī 19:10

Vairāki iedzīvotāji vērsušies “Bez Tabu”, stāstot par neveiksmīgiem lielveikalu apmeklējumiem: nācies palikt aiz durvīm, jo, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas sertifikātu, kā personu apliecinošs dokuments līdzi nav bijusi pase vai ID karte.

Raidījuma redakcijā vērsās Valdis, kurš Ziemassvētku nedēļā vēlējās apdāvināt māti, kura dzīvo sociālās aprūpes namā. Pirms mammas apciemojuma devās uz tirdzniecības centru “Alfa” Rīgā.

Valdis
netika ielaists tirdzniečibas centrā

Ir problēma tikt iekšā ar sadarbspējīgu sertifikātu un autovadītāja apliecību. Pasi esmu atstājis mājās, dzīvoju Āgenskalna priedēs, esmu bez personiskā transporta. Lai nokļūtu atpakaļ laikus, man vienkārši vairs nepietiek laika, nopirkt produktus varu tikai lielajā “Rimi”. Masu medijos, tai skaitā “Delfi” un citos, tika ziņots, ka apmeklētāji tiks ielaisti lielveikalos arī bez pases vai ID kartes, ka derēs arī autovadītāja apliecība, studenta vai pensionāra apliecība. Šādas informācijas vadīts, protams, atstāju pasi mājās, jo man neērti nēsāt līdzi pasi, bet mani nelaiž iekšā! 85 gadu manai mammai. Viņa šoreiz paliks bez pienesuma, ko katru nedēļu nogādāju.

Lieltirgotavas “Alfa” administrācija norādīja, ka valdības noteikumi par citiem dokumentiem, kas būs derīgi personas apliecināšanai, uzrādot kopā ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, stāsies spēkā no 31. decembra.

“Alfa” administrācija

Stāsies spēkā šo piektdien, 31. decembrī, taču līdz tam brīdim pie ieejas tirdzniecības centros kopā ar sadarbspējīgu vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātu apsardze palūgs uzrādīt personas apliecinošu dokumentu – pasi, ID karti.

No 31. decembra kopā ar sertifikātu varēs uzrādīt arī transportlīdzekļa vadītāja, skolēna, pensionāra, izdienas pensijas saņēmēja apliecību.

“Bez Tabu”redakcijā vērsās Indra, kura kopā ar 14 gadus veco, pret Covid-19 vakcinēto dēlu arī vēlējās apmeklēt iepirkšanās centru “Alfa”. Bērnu lieltirgotavā neielaida, jo viņš, lai gan vakcinējies, nevarēja uzrādīt personu apliecinošu dokumentu: pasi vai ID karti. Kā norādīja Indra, dēlam pases nemaz nav. Likums nosaka, ka tā ir obligāta no 15 gadu vecuma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Indra
vēlējās apmeklēt lielveikalu

Uzrādījām dzimšanas apliecību, tad rādīju savu pasi, kur ir ierakstīts mans bērns, bet tāpat nelaida! Bērniem oficiālais dokuments ir dzimšanas apliecība, kā var neielaist veikalā?

Komentējot šo situāciju, “Alfa” administrācija atzina, ka apsargi pārcentušies. Bērns līdz 15 gadu vecumam, uzrādot attiecīgo sadarbspējīgo sertifikātu vai laboratorijas izziņu, personas identitātes apliecināšanai, var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, skolēna apliecību vai dzimšanas apliecību. Ja bērnu līdz 15 gadu vecumam pavada tā vecāks, var uzrādīt vecāka pasi, kurā ir ieraksts par šo bērnu.

“Alfa” administrācija

Aprakstītajā situācijā diemžēl ir radies pārpratums un apsardzes dienesta pārstāvim konkrētais bērns kopā ar vecāku bija jāielaiž tirdzniecības centrā. Lai gan nepārtraukti norisinās darbs, lai apsardzes darbiniekiem ir izpratne un zināšanas par atbilstošu rīcību dažādās situācijās, šādi nepatīkami pārpratuma momenti diemžēl mēdz gadīties. Savā un apsardzes firmas vārdā no sirds atvainojamies apmeklētājiem par sagādātajām neērtībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm