Raud, mūk no mājām, pat nakšņo citur! 10 gadus vecs bērns noraugās mātes žūpībā Jēkabpilī

Radinieki satraukti par bērnu, kuram Jēkabpilī jāuzaug neapskaužamā vidē, noraugoties uz māti reibumā. Tiek ziņots, ka bērns dzīvo antisanitārā vidē, kur pie mātes viesojoties pudeles brāļi. Tuva radiniece apņemas bērnam nodrošināt labus dzīves apstākļus, bet māte draud ar Interpola uzrīdīšanu, ja viņa uzdrošināsies izvest bērnu ārpus Latvijas. 

2019. gada 29. martā 20:10

“Bez Tabu” uzrunā jēkabpilieša, 10 gadus veca bērna, radinieki, kuri noraizējušies par mazā tuvinieka dzīves apstākļiem, mitinoties kopā ar māti. Tuvinieki vēlas palikt anonīmi, iesūta fotoattēlus, kuros iemūžināts bēdīga paskata, neliels dzīvoklis, kurā valda netīrība. Tāpat iemūžināta vairāku vīriešu kompānija, kura ieradusies pie bērna mātes – visi cilā alkohola glāzītes, kamēr bērns esot turpat blakus. Dzeršanu esot iemūžinājis pats bērns un pasūdzējies savai tuviniecei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Satraukts bērna radinieks

Sieviete Jēkabpilī nerūpējas par savu bērnu, regulāri lieto alkoholu, dzīvo nelabvēlīgā dzīvoklī, ja to vispār par dzīvokli var nosaukt. Tur regulāri piestaigā citi alkoholiķi. Ļoti žēl bērna! Bērns visu laiku mūk pie tēva, jo nevar to visu izturēt. Bērnam ir 10 gadu, viņš visu saprot. Viņam ir vecāka māsa, kura dzīvo ārzemēs, labos apstākļos. Viņa labprāt paņemtu bērnu pie sevis, bet bez mātes atļaujas nekā nevar izdarīt.

Bērnības skati

“Bez Tabu” komanda ierodas minētajā namā Jēkabpilī, kurā ir vairāki dzīvokļi. Pie mājas sastaptā sieviete apgalvo, ka māte ar bērnu te vairs nedzīvojot, un dodas prom. Kaimiņš gan informē žurnālistus, ka uzrunātā sieviete ir meklētā, melojusi “Bez Tabu” komandai.

Kad žurnālisti atkārtoti uzrunā sievieti un vaicā, kāpēc melojusi, viņa sāk smieties, sakot: “Domāju, ka jūs mani atpazīsiet!”

“Bez Tabu” komanda mājoklī arī konstatē ne to labāko vidi: nelielajā miteklī valda nekārtība un netīrība, ledusskapis tukšs, tomēr krāsns ir iekurināta un ir silti. Sieviete gan uzskata, ka “viss ir kārtībā, viss ir tīrs”.

Sieviete apgalvo, ka teju vispār nelietojot alkoholu. Lūgta komentēt, kāpēc 10 gadus vecam bērnam šaurībā jānoskatās, kā glāzes cilā māte un prāvs pulks bērnam svešu vīriešu, māte atbild, ka fotoattēlos iemūžinātas dzimšanas dienas svinības. Tiesa, liela nekārtība miteklī iemūžināta arī iepriekš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laikā, kad miteklī viesojas “Bez Tabu”, 10 gadus vecais bērns ir skolā. Kaimiņi saka, ka miteklī bieži notiekot dzeršana, kas nav tīkama bērnam. Kāds kaimiņš stāsta, ka bērns dažkārt novests tiktāl, ka lūdzis naktsmājas pie viņa.

Kaimiņš

Varu pateikt tā – tur glāzīte neatpūšas. Pie viņas “iemītnieki” regulāri viesojas. Nokārto pie garāžas dabiskās vajadzības. Kliedzieni, skaļa mūzika. Esmu divas reizes redzējis, ka bērns raud. Vienreiz raudāja, jo mamma bija piedzērusies, otrajā reizē viņām bija konflikts. Bērns pie manis nakšņoja vienreiz, jo izvēles nebija. Tur bija sešu vai septiņu cilvēku kompānija. Kur bērnam tur gulēt? Uz grīdas? Es atnesu mazu dīvānu viņai.

Iztikas avots – pabalsts

“Bez Tabu” klātbūtnē kāda cita kaimiņiene aizrāda bērna mātei, ka viņa varētu kaut nedaudz sakārtot mitekli, lai bērnam nebūtu jādzīvo šādā miteklī. “Es pati remontēju savu dzīvokli! Nepažēlotu 10 eiro, kaut nopirktu kaļķi, vecas avīzes sajauktu, visu sašpaktelētu! Tā ir nolaidība!” Uz to bērna māte atbild: “Kam man jāremontē, ja es te esmu īrnieks?”

Bērna māte

Man ir bezdarbnieka ienākumi. Pabalsts man ir, viss ir kārtībā! Mēneša ienākumi kaut kur 200 eiro. Pietiekami. Tagad arī gaidu pabalstu. Kad saņemšu, atbrauks meita un dosimies uz veikalu pirkt ēdamo.

Bērna māte saka, ka esot gan jauna dzīvokļa, gan darba meklējumos, jo drīzumā bezdarbnieka pabalstu pārstās izmaksāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Citviet Jēkabpilī dzīvo arī 10 gadus vecā bērna tēvs, krietni vecāks par bērna māti. Viesojoties viņa mājās, “Bez Tabu” pārliecinās, ka vide bērnam ir krietni labāka.

Bērna tēvs

Meita dzīvo pie manis. Kad māte tur labi uzvedas, meita iet uz turieni, bet vispār dzīvo pie manis. Kādi tur apstākļi! Viņa vispār tur kaunu pazaudējusi. Tur bieži dzeršanas notiek! Tur visādi dzērāji nāk. Nāk viss “sabiedrības krējums”.

Tēvs saka, ka rūpējas par atvasi, nikns uz bērna māti

Bērna tēvs stāsta, ka ilgstoši esot noskatījies uz gados jaunākās sievas izdarībām, līdz viņa pati pirms gada aizgājusi. Necilais miteklis, kurā dzīvo sieviete, arī pieder šim kungam. Esot ļāvis bērna mātei tur dzīvot, lai viņai nebūtu jāpaliek uz ielas un būtu kur tikties ar atvasi. Vīrietis palīdzot sievietei ar malkas un ēdamā sagādi. No iepriekšējām attiecībām viņai esot arī citi bērni.

“[Bērna mātei] ir vēl divi bērni [no citām attiecībām]. Viņi pat ar māti vairs nekomunicē. Tā sanāca, ka sagājāmies, neizsargājāmies, sanāca kopīgais bērns. Bērna māte, kamēr dzīvojām kopā, darīja visādas lietas. Bērna dēļ es cietos,” stāsta bērna tēvs

Vai palaidīs uz Vāciju?

10 gadus vecajam bērnam ir cieša saikne ar savu pusmāsu, tēva meitu no citām attiecībām. Radiniece dzīvo Vācijā, kur bērns viesojoties. Sieviete labprāt savu mazo radinieku uzņemtu savās mājās Vācijā uz pastāvīgu dzīvi. Bērna tēvs saka, ka vēlas tikai labāko savam bērnam, tāpēc šķēršļus savai otrai meitai nelikšot. Uzskata, ka tur meitai būs labāka dzīve, un šaubās, cik ilgi veselības stāvokļa dēļ spēs pilnvērtīgi gādāt par meitu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kategoriski pret bērna audzināšanu Vācijā ir māte. “Viņa [bērna pusmāsa] man draudēja, ka vedīs prom bērnu. Es teicu, ka tad viņai “Interpolu” uzsūtīšu!”

“Bez Tabu” sazinās ar bērna pusmāsu Vācijā, kura atsūta sarakstes ar mazo radinieci. Tajās viņa izklāsta savas sāpes, atzīstas mīlestībā māsai, sakot, ka vēlas doties pie viņas.

Aļona
tuva bērna radiniece, apņemas nodrošināt labu bērnību

Pagājušogad novembrī biju [Jēkabpilī]. Aizgāju uz Bāriņtiesu, uzrakstīju iesniegumu, sāka mazliet kustēties. Pirms tam gadu dzēra, neviens neko nedarīja. Tēvs pats ir invalīds, ir bijuši divi infarkti, kuru katru brīdi vēl var notikt, jo šausmīgi nervozē. Viņš neies un nesūdzēsies. Viņš tur vienkārši cieta. Bērns māti redzēt negrib. Viņa man saka: “Māsa, gribu pie tevis!” Man ir visas īsziņas, neko neesmu izdzēsusi. Bērns pats safotografēja pagājušonedēļ, kā tur sēdēja pieci vīrieši un māti, kura dzēra. Bērns pats man to atsūtīja. Vairāk bērnam Latvijā neviena nav. Uz bērnunamu es jebkurā gadījumā viņu neatdošu! Ar tēvu jebkurā momentā var kaut kas notikt, jo viņš galīgi švaks. Protams, es negribu to visu darīt. Negribu nevienam ņemt nost [bērnu]. Varbūt viņa gribētu labprāt dzīvot pie mātes, bet nu… Viņa jau pametusi divus bērnus. Tie bērni negrib viņu redzēt.

Jēkabpils bāriņtiesā informē, ka ierosinātās administratīvās lietas ietvaros speciālisti izvērtē mātes turpmāko spēju parūpēties par bērnu. Drīzumā tikšot lemts, vai mātei pārtraukt aizgādības tiesības. Par atklātajiem pārkāpumiem bāriņtiesas pārstāvji neinformē, bet saka, ka māte sadarbojoties ar uzraugošajiem dienestiem. Bāriņtiesa par mātes uzdzīvi vīriešu kompānijā, lietojot alkoholu bērna klātbūtnē, kamēr dots pārbaudes laiks laboties, uzzina no “Bez Tabu”.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm