tv3.lv

“Reāls, reāls “dubaks”!” Dzirnavu ielas nama iedzīvotāji salst arī siltajā ziemā

2020. gada 26. februārī 19:20

Par spīti siltajai ziemai, daudzstāvu namā Dzirnavu ielā iedzīvotājiem nākas salt. Dzīvokļu īpašnieki sūdzas par apkures kvalitāti un ir izbrīnīti, ka šāda situācija iespējama pat galvaspilsētas centrā.

Dzīvokļa īpašnieks Agris:

Vairāku gadu garumā mēs dzīvojam +15, +16 grādos, tāda ir maksimālā temperatūra dzīvoklī. Un tas nav, manuprāt, pieļaujams vispār. Mēs vairākas reizes gājām uz namu pārvaldi un runājām ar siltuma tehniķiem, inženieriem, un nekāda rezultāta nav.

Dzīvokļa īpašnieks Oļegs:

Pašreiz ir fiksēti termometra rādījumi – pirmajā dienā bija +15 grādu, otrajā dienā +16 grādu. Kā jau kaimiņš teica, bijām namu pārvaldē, bet kaut ko panākt nav iespējams. Viņi nevarēja pat atbildēt uz tādu elementāru jautājumu – cik lielu siltumu ir jānodrošina istabā. Atbildes tā arī nebija.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka iekštelpu gaisa temperatūrai aukstajā gadalaikā ir jābūt vismaz +18 grādu. Dzirnavu ielas nama kāpņutelpā sastaptais iedzīvotājs gan norāda, ka bargākā ziemā situācija ir krietni citādāka.

“Mēs staigājam vilnas zeķītēs, kaut kas jāvelk mugurā. Mēs nevaram tā kā sporta biksēs, piemēram. Mēs pie tā esam pieraduši. Šī ziema nav tik briesmīgi auksta. Var iztikt. Nu, džemperis, jānorūdās. Nevar, kā saka, vaļīgi dzīvot. Jātur sevi kaut cik pie veselības,” saka vietējais iedzīvotājs, kurš ar šādu situāciju samierinoties jau vairāk nekā 20 gadu.

Agris ar īpašu ierīci savā dzīvoklī regulāri arī pārbauda temperatūru radiatoros. “Bet reāls, reāls, reāls “dubaks” [aukstums]!”

Lai tomēr nebūtu jādzīvo aukstumā, Agris ir spiests izmantot elektriskos sildelementus, taču atkal bēda – uzreiz lielāki kļūst arī rēķini par elektrību. Identiskā situācijā atrodas arī kaimiņš Oļegs. “Dzīvot var, taču – bez komforta. Mēs taču maksājam par visām ērtībām dzīvokļos, bet gala rezultātā, kas sanāk…”

Apkuri konkrētajam namam, kā arī lielai daļai citu māju galvaspilsētā, nodrošina uzņēmums “Siltumserviss Rīga”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ivo Meļķis
“Siltumserviss Rīga” pārstāvis

Par nepietiekamu siltumu mums vispār neviena pieteikuma nav, nevienas sūdzības nav. Un par temperatūrām mums nav informācijas, kāda ir dzīvoklī temperatūra. Jo siltummezgls darbojas automātiski pēc āra gaisa temperatūras. Teorētiski viss ir kārtībā. Praktiski dzīvoklī? Es nemācēšu jums komentēt. To mēs uz vietas konstatējam, jā.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns norāda, ka vienā no Dzirnavu ielas 115a dzīvokļiem ir konstatēta neatbilstoši pārbūvēta apkures sistēma, kas ietekmējot visas mājas apkures padevi. “Šobrīd šie te apkures elementi, kas ir uzstādīti, ierobežo siltuma caurplūdi, līdz ar to tas ietekmē arī pārējos dzīvokļus.”

Daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanas eksperts uzsver, ka problēmas ar apkuri jārisina visai mājai kopā, nevis vienam vai diviem iedzīvotājiem.

Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamo īpašumu pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Tas ir kvalitātes jautājums, kas ir ielikts iekšā Dzīvokļu īpašuma likumā. 15., 16. pantā pateikts – jebkuru jautājumu var izlemt dzīvokļu īpašnieku kopums. Var gadīties tāda situācija, ka tas dzīvokļu īpašnieku kopums – visi kopā – neieņem aktīvas dzīves pozīciju. Daudziem apmierina esošā situācija, daudzos dzīvokļos dzīvo īrnieki, kuri nevar pieņemt to lēmumu, un tad veidojas tāda situācija, ka jau ilgus gadus ziemā istabās ir +15, +16 grādu.

Ja dzīvoklī temperatūra apkures sezonas laikā ir zem +18 grādiem, tad par to jāziņo apkures piegādātājam vai namu pārvaldniekam, zvanot uz dežūrtālruņiem. Līdz ar apkures padeves paaugstināšanu gan jārēķinās ar lielākām izmaksām katram dzīvokļa īpašniekam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau nākamajā dienā pēc “Bez Tabu” vizītes Agra dzīvoklī pēkšņi kļuva par pāris grādiem siltāk. Un sižeta parādīšanas dienā dzīvoklī arī paviesojās “Siltumserviss Rīga” darbinieki, lai veiktu mērījumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm