Rīdziniece kastītē nodod skaitītāju rādījumus, kas ilgstoši netiek izņemti; pārvaldnieks kļūdu nesaskata

2022. gada 3. decembrī 0:11

Aptuveni 2000 darbinieku. Kopsummā uzņēmums apkalpo ap 160 000 klientu. Pārvaldīšanā ir ap 4000 dzīvojamo māju ar kopējo apsaimniekojamo platību gandrīz 8 miljoni kvadrātmetru. Tas viss minēts “Rīgas namu pārvaldnieka” mājaslapā. Darbinieku lielais skaits gan nebūt nenozīmē, ka pakalpojums tiks sniegts, kā solīts.

Raidījumu Bez Tabu uzrunā skatītāja Diāna no Sarkandaugavas, kura jau vairākus mēnešus – gan tiešā, gan arī pārnestā nozīmē – nesekmīgi klauvē pie mājas apsaimniekotāja “Rīgas namu pārvaldnieks” durvīm.

Rīdziniece problēmu pamanīja augustā, proti, ūdens patēriņa ailītē bijis ierakstīts apšaubāms apjoms.

Diāna vairāku mēnešu garumā piekopj praksi ūdens skaitītāja rādījumus nodot turpat nama kāpņutelpā apsaimniekotāja izveidotājā īpašajā ūdens skaitītāju rādījumu nodošanas kastītē. Vienkāršiem vārdiem sakot, saimniece katru mēnesi noteiktā datumā iemet kastītē papīra lapiņu ar cipariem un pilnībā uzticas, ka apsaimniekotāja atbildīgais darbinieks šo kastīti iztukšos un nodos datus nākamajam atbildīgajam darbiniekam, kurš savukārt sagatavos rēķinus. Kā izrādās, veltas cerības.

Diāna

Es zvanu un stāstu, ka man tā uzrādās, bet es esmu nodevusi lapiņas. Viņi apskatās datorā un pasaka, ka – nē, es neesmu nodevusi jau gadu ūdens skaitītāja rādījumus.

RNP pārstāve Anna rīdzinieces skaidrojumiem un iebildumiem nenotic. Gar ausīm tiek palaistas arī aizdomas, ka apsaimniekotāja darbinieks, visticamāk, nav paveicis savu darbu. Turpat augustā Diāna konstatē, ka kastītē vēl joprojām atrodas lērums lapiņu, visticamāk, tieši dzīvokļa saimnieces nodotās.

Diāna rēķinus līdz šim apmaksājusi, neveicot padziļinātu izpēti, jo summa katru reizi esot bijusi attiecīgajam mēnesim atbilstoša un bez jelkāda aizdomīga sadārdzinājuma. Oktobra nogalē apsaimniekotājs veic ūdens skaitītāju salīdzināšanu, bet novembrī jau seko arī rēķins, kas Diānu nogāž no kājām.

Rīdziniece uzskaita, ka ar RNP sazinājusies gandrīz visos iespējamajos veidos – rakstiski e-pastā, pa telefonu, klātienē… taču viss allaž esot palicis bez rezultāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diāna gluži kā likumsargs aizzīmogo apsaimniekotāja pasta kastīti, lai pārliecinātos, vai kāds vispār to reiz atvērs. Latvijas dzimšanas dienas vakarā rīdziniece konstatē, ka lapiņa atplēsta, bet kastīte – iztukšota. Jau 21.novembrī Rīgas iedzīvotāja saņem zvanu no RNP darbinieces Marinas, kura iepriekš sagatavoja ūdens skaitītāja rādījumu salīdzināšanas aktu. Lielkompānijas pārstāve telefonsarunā atklājusi, ka nama sētniece patiešām ilgstoši nav skārusies klāt rādījumu kastītei. Tiesa gan, pēc jau kārtējās vēršanās “Rīgas namu pārvaldniekā”, dzīvokļa saimniecei atteikta pārrēķina veikšana. Arī oficiāla kļūdas atzīšana neesot sekojusi.

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš uzskata, ka RNP ir pieļāvis rupju kļūdu, kā rezultātā ir obligāti jāveic pārrēķins. “”Rīgas namu pārvaldniekam” vēl vajadzētu atvainoties [Diānai]. Tas ir pārkāpums, tā ir kļūda, kas ir jāatzīst.”

RNP vairāk nekā 10 minūšu ilgā sarunā ar Bez Tabu tā arī neatzīst, ka darbinieks pieļāvis kļūdu, kā rezultātā Diāna nokļuvusi nervus, laika un arī naudas laupošā situācijā. Tā vietā “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Una Grenevica vairākkārt akcentēja iedzīvotājas kļūdas, izvēloties ne īpaši drošo rādījumu nodošanas veidu.

Diāna gan oponē, ka šī ir absolūta RNP pienākumu nepildīšana. Un nevar nepiekrist, jo, aplūkojot “Rīgas namu pārvaldnieka” mājas lapu, kā pirmais no veidiem, kā ziņot par ūdens rādījumiem, minēta tieši specializētās lapiņas aizpildīšana un iemešana īpaši izveidotā kastītē. Diānas gadījumā tā ilgstoši netika iztukšota.

Neraugoties uz to, pārvaldnieks turpina uzstāt, ka aprēķins ir korekts.

Diāna gan piebilst, ka šī ir ļoti rūgta mācība. Un tagad saimniece mainījusi rādījumu nodošanas metodi, rakstot ciparus mājaslapā.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm