tv3.lv

Rīdzinieki autobusā pārvietojas kā siļķes mucā. Pasažieri noraizējušies par savu veselību pandēmijas laikā

Rīdzinieks Artis katru rītu uz darbu dodas ar sabiedrisko transportu. No Muceniekiem galvaspilsētas centra virzienā kursē tikai viens autobuss, tādēļ vīrietis ir noskaities, ka katru rītu transportlīdzeklis ir pārpildīts!

Arti neapmierina situācija, kuru viņš novērojis 16. autobusa maršrutā.

Artis
vēlas risinājumu

Jau no pagājuša gada, kad tikai situācija ar Covid saasinājās, pretēji veselajam saprātam Rīgas satiksme samazināja uz pusi reisu skaitu autobusu maršrutā Nr.16. Tagad tas aptuveni ir viens reiss stundā. Informācijai- uz un no Juglas papīrfabrikas cita sabiedriskā transporta nav. Katru rītu autobuss, kas no Muceniekiem dodas uz centru pl. 7.22 ir pilns līdz malām. Tajā pat vairs nav jāturas, jo cilvēks ir pie cilvēka. Kur tad ir tā cīņa ar Covid? Viss autobuss runā, ka ir zvanījuši Rīgas satiksmei, bet jēga nekāda. Ir pat vēl trakāk. Autobuss vispār citreiz izlaiž reisu un centrā esošie braucēji var gaidīt stundu lietu vai salā. Cik ilgi Jūs domājiet sabiedrība to pacietīs.

Norādītajā pieturā “Brekši” ierodamies agri no rīta, dažas minūtes pirms pulksten 7:22, kad kursē autobuss. Sanākušie pasažieri atklāj, ka katru dienu transportlīdzeklis ir pārpildīts.

neapmierināta pasažiere

Manuprāt, vajag atjaunot sarakstu, kāds bija iepriekš. Autobuss jau no Muceniekiem piebrauc pilns! Tas nav normāli. Grūti stāvēt un elpot.

Piebraucot autobusam, pārliecināmies, ka tik tiešām daudz cilvēku ir sakāpuši jau pirmajās pieturās. Transportlīdzeklī sastaptā pasažiere skaidro, ka vienreiz pabrauca garām pieturai, kurā vajadzējis kāpt ārā, vien tāpēc, ka autobusā bijis grūti pārvietoties.

Eksperimentā devāmies dažas dienas 1. marta, kad valstī atcēla ārkārtējo situāciju. Šobrīd vairāki ierobežojumi, kas attiecas arī uz sabiedrisko transportu, ir atcelti. Bet, ko tas nozīmē pasažieriem – sabiedriskais transports būs pārpildīts vēl vairāk?

Inese Rozīte
“Rīgas satiksme” pārstāve

Mēs pārbaudījām kopējo situāciju 16. autobusa maršrutā. Vērtējot salona piepildījumu februārī, mēs redzam, ka tas ir bijis robežās no 50 līdz 60 procentiem. Iespēju robežās monitorējam situāciju un sekojām līdzi, lai maksimālais piepildījums, kas bija 80 procenti, netiktu pārsniegts. Šobrīd ir atcelti salona piepildījuma ierobežojumi, taču tāpat pasažieriem ir jāvelk sejas aizsargmaska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr atvieglotie ierobežojumi nenozīmē, ka situācija ar Covid-19 ir uzlabojusies. Joprojām saslimstības rādītāji ir augsti.

Speciālisti iesaka izvērtēt, vai ir nepieciešams braukt ar sabiedrisko transportu un iespēju gadījumā labāk pārvietoties tomēr ar kājām.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm