tv3.lv

Juglas iedzīvotāji noraizējušies par tuvējā ezera skatu platformas bīstamo stāvokli!

Juglas apkaimes iedzīvotāji ir iecienījuši doties pastaigās gar tuvējo ezeru. Vietējie ir visai noskaitušies, kādā stāvoklī atrodas Juglas ezera skatu platforma pie Strazdumuižas piestātnes. Viens neuzmanīgs solis, un var iekrist bedrē iekšā!

2021. gada 23. aprīlī 18:18

Sastaptie rīdzinieki pauž, ka iegruvušais betons ir jau vismaz vairākus gadus.

Uldis
vietējais

Vajadzētu šeit sakārtot, lai būtu droši bērniem un veciem cilvēkiem. Te jau bija izveidojušās lielas bedres, aizbetonēja ciet. Kad bija tumšāks, tad vispār varēja ar bērnu ratiņiem iekrist iekšā. Noteikti jau kaut ko vajadzētu darīt, bet vai būs nauda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Inese, kura bieži šeit dodas atpūsties, uzskata, ka teritorija ir bīstama. Aplūkojot tuvāk iegruvušo vietu, viņa izlemj nevis ignorēt problēmu, bet gan rīkoties un ziņot atbildīgajām iestādēm! Sieviete atklāj, ka daudzi nemaz nezina, kur zvanīt, ja vēlas ziņot par kādu problēmu, tāpēc viņa iesaka vērsties zvanīt uz Rīgas pašvaldības krīzes komunikācijas informatīvo tālruni 80000800.

Lūdzam situāciju arī novērtēt ekspertam – ģeologs, apskatot iegruvumu, vērtē, ka bedre varētu būt izveidojusies vismaz desmit gadu garumā. Tomēr situācija nav unikāla, šādi iebrukumi ir redzami daudzviet, sevišķi molu tuvumā.

Māris Krievāns
ģeologs

Vienīgais risinājums ir ierīkot drenāžas sistēmu, noblīvēt starp betonu un dabisko malu – uzbērumu izveidot, kas ir labi noblīvēts. Kopumā vērtējot, bīstamība nav liela, jo konstrukcija izskatās stabila. Īstenībā Rīgā daudzviet var ievērot daudz šādu bīstamu vietu, kas ir saistītas ar kanalizācijas iebrukumiem, pārrāvumiem, izskalojumiem.

Arī mēs sazināmies ar Rīgas domi, lai noskaidrotu, kā risinās šo situāciju, taču, apsekojot konkrēto vietu, pašvaldība secina, ka tā nav viņu īpašumā, bet gan Neredzīgo biedrības pārvaldībā. Biedrība atzīst, ka nav viņu spēkos to visu sakārtot.

Svetlana Sproģe
Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāve

Mēs ik pa brīdim, katru pavasari, tur nedaudz pielabojam, cik mūsu spēkos. Kā nevalstiskai organizācijai mums nav šādu līdzekļu. Rīgas domes izpilddirekcijai bija tāds projekts, kur trijās kārtās tika ieplānoti ļoti vērienīgi uzlabojumi, pirmā kārta ir notikusi, kas ar otro un trešo es tagad jums nemācēšu atbildēt. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldības projekts, par ko ieminas biedrība, īstenībā ir bijis plānots pirms kāda laika, un ir pat izstrādāts būvprojekts, taču patlaban tuvākajā laikā gan nekādi darbi neesot plānoti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm