tv3.lv

Rīdzinieki ziemas spelgonī spiesti dzīvot bez apkures! 

2021. gada 6. janvārī 19:10

Ēkā Valmieras un Bruņinieku ielas krustojumā nav ierīkota centrālā apkure, katrā dzīvoklītī sildās, kā nu māk. Otrā stāva iedzīvotājs Oļģerts pirms pieciem gadiem iztērējis nepilnus divus tūkstošus gāzes katla uzstādīšanai, jauniem radiatoriem un siltajai grīdai. Taču, sākoties ziemai, neko no tā viņš nevar izmantot.

Gāzes katls nespēj funkcionēt, jo tam nepietiek jaudas. Oļģerts reizi gadā veic katla apkopi un pat samaksājis par degļa nomaiņu, taču arī tas nav līdzējis. Servisa speciālisti norādījuši, ka katls darbojas, vaina esot elektrotīklā.

Dzīvoklī līdz ar to nav pieejama ne tikai apkure, bet arī karstais ūdens.

Oļģerts
Spiests dzīvot aukstumā

Mēs ģērbjamies ļoti biezi, lai nenosaltu. No kaimiņiem aizņemos elektrisko sildītāju. ”Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieki negrib strādāt, saka, ka viss ir kārtībā. Lai traukus nomazgātu, sildām ūdeni tējkannā. Paši katru otro reizi ejam pie radiniekiem mazgāties. Ko darīt? Ir ļoti auksti. Ko darīt, kad būs pavisam auksti?

Pirms vairākiem gadiem Oļģerts izremontējis dzīvokli un elektriķis ievilcis arī jaunus elektrības vadus. Katls nedarbojas gada aukstajā periodā, kad visi kaimiņi ieslēdz savus elektriskos sildītājus un noslogo tīklu. Oļģerts katru mēnesi par apsaimniekošanu maksā 42 eiro, kā arī 30 eiro uzkrājumu fondā.

”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns norāda, ka Oļģerta pārziņā ir elektrības vadi no skaitītāja līdz savam dzīvoklim. Pārvaldnieks šo vadu stāvokli nepārbaudīs un nemainīs.

Krists Leiškalns
”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Pārbaudot elektrosistēmu gan mājā, kā arī dzīvoklī, tīkla svārstības atbilst kritērijiem, tās ir piecu procentu robežās. Elektroinstalācija, kas ir no skaitītāja un kas ir dzīvoklī, ir dzīvokļa īpašnieka kompetencē.

Skaties video un uzzini, kādus ieteikumus situācijas uzlabošanai iesaka Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm