Rīdziniekiem jāaizpilda neizprotama aptauja, citādi nāksies maksāt vairāk

Marta sākumā vairāki simti Rīgas iedzīvotāju saņēma vēstuli no “Rīgas namu pārvaldnieka”. Apsaimniekotājs viņiem nosūtījis aptaujas lapu par iecerētiem būvdarbiem, kas tuvākajā laikā esot jāveic, citādi maksa par patērēto ūdeni var tikt palielināta pat divas ar pusi reizes.

2019. gada 21. martā 19:45

Aptaujas anketā iedzīvotājiem jāpieņem lēmums, vai viņi atbalsta pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” ieceri. Balsošanas jautājums formulēts šādi: “Vai neiebilstat, ka SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (…) veic nepieciešamās darbības, lai izbūvētu dzīvojamajā mājā komercuzskaites mēraparāta mezglu?” Ja tas netikšot darīts, turpmāk par ūdenssaimniecības pakalpojumiem būšot jāmaksā saskaņā ar īpašumā deklarēto personu skaitu nevis par faktisko ūdens patēriņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja uzņēmuma ieceri iedzīvotāji vēl var saprast, tad pavisam citādāk ir ar atbilžu variantiem. Iedzīvotājiem jāizvēlas starp diviem atbilžu variantiem: “Nē, neiebilstu. Pret.” vai arī “Jā, iebilstu. Par.”

Foto: ARTŪRS ŠPAKS, BEZ TABU

Neizprotamie atbilžu varianti iedzīvotājus pamatīgi samulsinājuši, jo neesot iespējams saprast, kurš atbilžu variants jāizvēlas, ja vēlas atbalstīt komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvi.

Raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komanda viesojās Daugavgrīvā un Bolderājā, kur iedzīvotāji saņēmuši “Rīgas namu pārvaldnieka” aptaujas anketas. Abi šie mikrorajoni izceļas ar to, ka krievu tautības iedzīvotāju skaits ir krietni lielāks par latviešu. Uzrunātie mikrorajonu iedzīvotāji nespēj atbildēt uz “Rīgas namu pārvaldnieka” izvirzīto jautājumu. Ja pieņem, ka iedzīvotājs vēlas atbalstīt darbu veikšanu, viņš izvēlas atbilžu variantu “Nē, neiebilstu,” taču mulsumu rada fakts, ka pie tā paša atbilžu varianta iekavās norādīts, ka tādā gadījumā balsotājs ir “pret”.

Ja iedzīvotājs izvēlas atbilžu variantu “Jā, iebilstu”, tad iekavās norādīts, ka balsotājs tomēr ir “par”. Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāja Anita Vanaga norāda uz nevietā izmantotajiem prievārdiem – “par” un “pret”, kas anketu padara nesaprotamu. “Šeit ir ļoti rupjas valodas loģikas kļūdas,” atklāta ir asociācijas vadītāja Vanaga.

Pat pēc iedzīvotāju sūdzību saņemšanas “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvji joprojām paliek pie sava, ka aptauja ir korekta un saprotama.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Juristi ir “izgājuši cauri” un lēmuši, ka šī ir optimāla forma, kas nepieciešama, lai panāktu rezultātu. Mēs ceram uz atbildi “Nē, neiebilstu. Pret” to, ka netiek darīts.

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš atzīst, ka pirmo reizi saskāries ar tik neprofesionāli izveidotu anketu, un norāda, ka šis esot paraugs, kā nevajagot darīt. “Ja pārvaldnieks nav profesionālis vai ir kādas citas domas, kā varētu savu lēmumu “dabūt cauri” dzīvokļu īpašniekiem pret viņu gribu, viņš šo lēmumu samudžina līdz ķīniešu ābecei, lai šo lēmumu varētu tulkot, kā viņš (apsaimniekotājs) grib. Pēc tam iedzīvotājiem atliktu vien vērsties tiesā,” norāda Peipiņš.

Aptauja turpināsies līdz 25. martam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm