tv3.lv

Rīdzinieks pārliecināts, ka auto novietojis atļautā vietā, taču saņēmis 30 eiro sodu

Rīdzinieks Antons novietojis auto laukumā, kur jau stāvējušas divas automašīnas, un bijis pārliecināts, – noteikumus ievēro, taču saņēmis 30 eiro lielu sodu.

2020. gada 3. decembrī 19:40

Antons novietojis auto Āgenskalnā brīvā laukumā aiz ietves. Iebraukt varējis bez sarežģījumiem, jo neesot bijis bortu gar ietves malu. Nekāda ceļa zīme nav liecinājusi, ka aizliegts stāvēt. Pašvaldības policija autovadītājam tik un tā piemērojusi 30 eiro lielu sodu, jo esot novietojis auto uz ietves.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Antons ir godprātīgs autovadītājs, pārkāpumu nav, un 30 eiro sods ir liela daļa viņa pensijas. Uzskata, – tā nav ietve. Gatavs iesniegt Rīgas pašvaldības policijā pretenziju par viņam piemēroto sodu. Ja pat lēmumu nemainīs, vismaz būs gandarījums, ka brīdinājis un paglābis no soda citus autovadītājus.

Rīgas pašvaldības policija akcentē, ka vieta, kur tika novietots auto, ir ietve. Ja iespējams pārbraukt pāri bortakmenim, tas nepadara šo vietu par tādu, kas paredzēta transportlīdzekļu kustībai. Ja autovadītājs nepiekrīt policijas lēmumam, ir tiesīgs to pārsūdzēt.

Jurists Ivars Kazāks informē, ka šai gadījumā sods, ko pašvaldības policija piemēroja autovadītājam, ir pamatots, jo autovadītājs novietojis auto stāvēšanai uz ietves.  Jurists klāsta, ka ietve nav tikai tikai ierastais aptuveni 1 vai 2 metrus platais gājēju celiņš gar brauktuves malu, bet ietve var būt daudz platāka, arī ietves paplašinājums. Ceļu satiksmes noteikumos nav norādīts, cik plata vai gara ir ietve.

Rīgas pašvaldības policijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Greidāne informē, ka ”Ceļu satiksmes noteikumi” nosaka, ja ar ceļa zīmēm vai ceļa apzīmējumiem nav noteikts citādi, aizliegts apstāties un stāvēt uz ietvēm, gājēju ceļiem, gājēju un velosipēdu ceļiem, kopīgiem gājēju un velosipēdu ceļiem, velosipēdu ceļiem un velojoslām. Par stāvēšanu uz ietvēm, gājēju ceļiem, gājēju un velosipēdu ceļiem, kopīgiem gājēju un velosipēdu ceļiem vai velosipēdu ceļiem un velojoslām vietās, kur tas ir aizliegts, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 30 eiro apmērā.

Konkrētajā vietā nav uzstādītas ceļa zīmes, kas minēto vietu apzīmētu par stāvlaukumu un atļautu transportlīdzekļus novietot stāvēšanai, kā arī vieta nav ceļa paplašinājums, līdz ar to tā ir izmantojama gājēju kustībai. Tā arī nav brauktuve, kas kalpotu iebraukšanai pagalmā vai teritorijā, bet konkrētā vieta ir piekļuve nama kāpņu telpai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai novietotu Transportlīdzekli stāvēšanai konkrētajā vietā ir jāpārbrauc apmale, kas atdala brauktuvi no ietves, un jāturpina braukšana pa ietvi, tādējādi pārkāpjot CSN 98. punkta prasības. Savukārt CSN 98. punktā noteikts, ka pa ietvēm mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt aizliegts, izņemot ceļu uzturēšanas un komunālo dienestu (piemēram, elektroapgādes, siltumapgādes) transportlīdzekļus, ja tie veic ceļu uzturēšanas, remonta vai avārijas seku likvidēšanas darbus, un specializētos tūristu transportlīdzekļus (izņemot pa ietvēm).

Administratīvās atbildības likuma 168. pants nosaka, ka administratīvā pārkāpuma lietā pieņemto lēmumu persona var pārsūdzēt augstākai amatpersonai 10 darbdienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm