tv3.lv

Rīgā nelikumīgas stāvvietas dēļ iedzīvotāji nevar piekļūt savam īpašumam – garāžām

2021. gada 16. jūnijā 19:33

Rīdzinieces Jeļena un Violeta jau vairākus gadus dzīvo Hospitāļu ielā. Abām arī pieder iekšpagalmā esošās garāžas. Tomēr zemes jaunais saimnieks vēl joprojām nav likvidējis šķēršļus, lai piekļūtu pie iedzīvotāju īpašuma.

“Bija rakstīts pilnīgi visiem – gan policijai, gan prokuratūrai, gan būvvaldei,” centienus panākt taisnību atklāj Jeļena.

Ap laukumu, kurā atrodas četras garāžas, apjozts žogs. Savukārt vienīgais piekļuves ceļš ir cauri automātiskiem vārtiem, ko atvērt iespējams ar īpašu pulti. To izsniedz katram stāvvietas īrniekam, taču garāžu saimniecēm pultis neviens tā vienkārši negrasās dot.

Violeta

Viņi grib, lai es atpērku zemi zem garāžas par 4000 eiro. Viņi var man nedot pulti, bet var pārdot, turklāt pieprasot maksāt par elektrību, par vārtu remontu, par teritorijas uzkopšanu. Man to nevajag, es negribu.

Teritorijas saimnieku SIA “Aura Estates” pārstāvji negrasās bez maksas piešķirt vārtu pulti. Uzņēmums arī nepiekrīt Valentīnas piedāvājumam par servitūta izveidi. Tikmēr visi garāžu saimniecēm piedāvātie varianti esot saistīti ar dažnedažādām maksāšanām un, pēc iedzīvotāju domām, neadekvātām summām. Rīdzinieces arī vēršas Rīgas pilsētas būvvaldē, kas sniedz savu verdiktu.

Violeta

Esmu būvvaldei jau uzrakstījusi četras vēstules. Katru reizi saņēmu atbildi, ka tā ir patvaļīga būvniecība, ka šis stāvlaukums ir jādemontē vai arī ir jāsakārto dokumentācija. Divu gadu laikā tas nav izdarīts. Attiecīgi – arī stāvvieta turpina darboties. Būvvalde tikmēr divreiz sodījusi īpašnieku. Pirmajā reizē 100 eiro, otrajā – 200 eiro.

Violetu gan uzjautrina piemērotās sankcijas, jo vienas automašīnas vietas īre mēnesī ir aptuveni 30 eiro. Un automašīnu šeit ir gana daudz, lai bez raizēm nosegtu soda naudu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Telefonsaruna ar SIA “Aura Estates” pārstāvi

Bez komentāriem, cienītais.

Bez Tabu: Neatbildēsiet uz mūsu jautājumiem?

Nu, ko man jums atbildēt? Jums ir viena taisnība. Ne jau mana taisnība jums ir prioritāte.

Bez Tabu: Kāpēc? Mums ir prioritāri  visu viedokļi.

Visu labu! Visu labu!

Rīdzinieces ir neizpratnē, cik ilgi būvvalde vēl auklēsies ar patvaļīgās būves saimnieku. “Mēs mēģinām tiešām ar likuma vārdu to visu kārtot… Un kur mēs esam?” jautā Jeļena.

Rīgas pilsētas būvvalde apstiprina, ka stāvlaukums vēl joprojām ir kā patvaļīga būve, proti, teritorijas labiekārtojums ir nelegāls. Būvvalde cer, ka piemērotie sodi tomēr motivēšot uzņēmumu iesniegt visus nepieciešamos dokumentus.

Tikmēr Jeļena norāda, ka firma savulaik iecerējusi Hospitāļu ielā uzbūvēt daudzstāvu ēku. Lai to paveiktu, esot jāatbrīvojas no garāžām.

Jeļena un Violeta ir pārliecināta, ka zemes saimnieks, nespējot īstenot savu ieceri, izmantojot dažnedažādas metodes, lai ieriebtu un “izēstu” garāžu īpašnieces. Rīdzinieces gan negrasās mest plinti krūmos un gaida policijas lēmumu. Ja vajadzēs, dāmas vērsīsies arī tiesā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būvvalde vēl norāda, ka iesaistītā firma šobrīd izmantojot sodu nomaksas taktiku, jo līdz šim nekāda interese par autostāvvietas legalizāciju neesot izrādīta. Būvvalde arī sola rīkoties aktīvāk. Tikmēr Jeļenai, Violetai un pārējo divu garāžu saimniekiem jāpaļaujas uz likumsargu profesionalitāti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm