Rīgā tirgo krievu armijas tehnikas modelīšus

2022. gada 10. novembrī 19:10

Rotaļlietu nodaļa ierīkota veikala “Elkor” otrajā stāvā. “Bez Tabu” skatītājs Andris tirdzniecības telpās uzgājis okupantu armijas tehnikas modelīšus. Iepakojumus rotā arī Krievijas karogi.

“Bez Tabu” uz veikalu dodas ar slēpto kameru, tirdzniecības telpās vairs neizdodas atrast skatītāja iemūžināto stendu. Tā vietā vienkopus atrodam vēl lielāku stendu ar krievu armijas tehnikas modelīšiem.

Stendā atrodami gan tanku, lidmašīnu, helikopteru, zenītartilērijas kompleksu, kā arī citi tehniku vienību modelīši. Tos paredzēts salikt saviem spēkiem un pēc tam izkrāsot. Arī cenu amplitūda ir diezgan ievērojama.

Andris
“Bez Tabu” skatītājs

Tirdzniecības centrā “Elkor Plaza” izstādīts plašs stends ar Krievijas militārās tehnikas “rotaļlietām”. Man šķiet, ka tas nav normāli. Šis jau varētu būt Valsts drošības dienesta kompetencē.

“Bez Tabu” konstatē, ka veikalā iespējams iegādāties tādu tehniku modelīšus, kuru analogi šobrīd tiek izmantoti karadarbībā Ukrainā. Veikala “Elkor” vadība no stāšanās “Bez Tabu” kameras priekšā atsakās, norādot, ka intervijai neredz pamatu.

Ronalds Feldmanis
“Elkor” pārstāvis

Mēs krasi nosodām karadarbību Ukrainas teritorijā. Mūsu sortimentā ir vairāk nekā 150 000 preču, acīmredzot darba procesā šis ir palaists garām. Arī Ukrainas armija izmanto šāda veida tehniku.

“Bez Tabu” ar jautājumiem vērsās arī Valsts drošības dienestā. Ne vadītājs, ne viņa vietnieks nedēļas garumā neatrod laiku intervijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts drošības dienesta atbilde

Valsts drošības dienesta (VDD) ieskatā tirdzniecības vietām būtu rūpīgāk jāvērtē, kādas preces iekļaut savā sortimentā. Ar agresorvalsts Krievijas armiju saistītu preču atrašanās tirdzniecības vietās neveicina Latvijas sabiedrības saliedētību.

Vienlaikus drošības dienesta vērtējumā Krievijas armijas tehnikas modeļu atrašanās tirdzniecības vietas sortimentā nebūtu uzskatāma par tiešu draudu valsts vai sabiedrības drošībai. Sekojot līdzi informācijai par Krievijas veiktajiem kara noziegumiem Ukrainā, Latvijas sabiedrības noturība pret Krievijas propagandu ir pieaugusi.

Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās Krievijas armijas tehnikas rotaļlietas no veikala plauktiem aizvāktas.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm