tv3.lv

Rīgas daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem ir aizdomas, ka apsaimniekotājs izsaimniekojis 20 tūkstošus eiro rezerves fondu

Pārdaugavas iedzīvotāji netiek galā ar namu apsaimniekotāju, un viņiem ir aizdomas, ka apsaimniekotājs negodprātīgi rīkojas ar dzīvokļu īpašnieku naudu. Ruses ielā dzīvokļu īpašnieki regulāri veic maksājumus nama apsaimniekotājam, bet septembra vidū saņem paziņojumu no “Rīgas siltuma”, ka nams ir parādā gandrīz 10 tūkstošus eiro, tālab siltumpadeve netikšot pieslēgta.

2019. gada 30. septembrī 19:00

Dzīvokļu īpašnieki noskaidrojuši, ka apsaimniekotājs SIA “Cander Nami” pakalpojumu sniedzējam “Rīgas siltums” neesot pārskaitījis naudu par siltumpadevi, tālab izveidojies parāds. Sazinoties ar citiem pakalpojumu sniedzējiem, dzīvokļu īpašnieku biedrības priekšēdētāja uzzinājusi, ka parāds esot gan par ūdeni, gan lifta apsaimniekošanu utt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas iedzīvotājiem radījis aizdomas, ka nama apsaimniekotājam radušās finansiālas problēmas, neņemot vērā, ka dzīvokļu īpašnieki godprātīgi norēķinājušies ar apsaimniekotāju. Turklāt neesot zināms, kas noticis ar mājas uzkrājumu fondu, kas ir 21 tūkstotis eiro. Tam būtu jābūt neskartam, bet, kad dzīvokļu īpašnieku biedrība lēma, ka 11 tūkstošus eiro no uzkrājumu jeb rezerves fonda jānovirza ūdens vadu nomaiņai, apsaimniekotājs neesot pārskaitījis pat 5 tūkstošus eiro prasīto avansu cauruļvadu iegādei. Līdz ar to remontdarbus nevarot uzsākt.

Pieņemot lēmumu, veikt ūdensvadu nomaiņu no uzkrājuma fonda, dzīvokļu īpašnieki vadījušies pēc Dzīvokļa īpašuma likuma, kurā norādīts, ka dzīvokļu īpašniekiem ir tiesības pieņemt lēmumus, nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, — aptaujas veidā, ja vien dzīvokļu īpašnieku kopība nav noteikusi, ka attiecīgais jautājums izlemjams tikai dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē.

Dzīvokļu īpašniekiem netiekot sniegti paskaidrojumi, vai ar mājas rezerves fondu apsaimniekotājs veicis kādas darbības bez dzīvokļu īpašnieku ziņas. Vairākkārt lūguši sniegt bankas izrakstu par pēdējiem gadiem, kas noticis ar viņu rezerves fondu, taču tas netiekot uzrādīts. Arī uz rakstveida lūgumiem atbildes neesot. Apsaimniekotājs vien norādot, cik liela ir uzkrājuma summa.

Dzīvokļu īpašnieki noskaidrojuši, ka ir nami, kas jau esot uzsākuši tiesvedību ar šo apsaimniekotāju par līdzīgām problēmām. Apsaimniekotājs esot parādā 13 tūkstošus eiro arī Valsts ieņēmumu dienestam.

Dienu pēc “Bez Tabu” vizītes Ruses ielā, nama apsaimniekotājs norāda, ka ir  pilnībā norēķinājies ar AS “Rīgas siltums”. Namam Ruses ielā siltumpadeves problēmu nebūšot un nav arī parādsaistību pret citiem pakalpojumu sniedzējiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apsaimniekotājs skaidro, ka iegansts, kālab bijis parāds par siltumenerģiju, esot neatrisināts jautājums par mājas kopējo parādu, kas pirms vairākiem gadiem radies dažiem dzīvokļu īpašniekiem. Parādu piedzenot tiesu izpildītāji, bet tas joprojām skaitoties mājai, taču, neraugoties uz to, apsaimniekotājs uzsver, ka tik un tā esot norēkinājies ar pakalpojumu sniedzējiem. Norāda, ka maksājumus ieturējis pēc tam, kad bija saņēmis paziņojumu no dzīvokļu īpašnieku biedrības priekšsēdētājas, ka grib atteikties no viņu pakalpojumiem. Nebijis skaidrs, kurš tādā gadījumā segšot mājas kopējo parādu? Kopā ar dzīvokļu īpašnieku biedrības priekšsēdetāju risināšot jautājumu par mājas kopējo parādu, kā arī sola veikt ūdensvadu nomaiņu.

Namsaimnieks piekrīt dzīvokļu īpašnieku biedrībai uzrādīt bankas izdrukas (ja vien tehniski tas būšot iespējams), kuras apstiprinātu, ka mājas rezerves fondu neesot izsaimniekojis un visa uzkrātā nauda esot drošībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm