Rīgas lidostā bezbailīgi uzdarbojas taksistu grupējums; drošībnieki un policija rīkojas gausi

2022. gada 19. oktobrī 19:10

Šogad stājās spēkā jauni noteikumi, kas taksistiem liedz uzrunāt cilvēkus lidostas teritorijā un piedāvāt savus pakalpojumus. Pie ielidošanas termināļiem drīkst iebraukt trīs zīmolu taksometri, pārējā teritorijā pasažierus drīkst uzņemt tie, kuri saņēmuši izsaukumu. Atsevišķs taksistu grupējums ignorē noteikumus un “nosmeļ krējumu” licencētajiem taksometriem.

Sarunā ar “Bez Tabu” taksometra vadītājs Mārtiņš (vārds mainīts), kurš šajā nozarē darbojas jau vairākus gadus, atklāj, ka turpat lidostā darbojas taksistu grupējums, kas bezbailīgi uz savām mašīnām vilina atlidojušos pasažierus.

Likumpārkāpumi tiek veikti lidostas novērošanas kameru redzeslokā, tas atkārtojoties teju katru dienu. Kā stāsta Mārtiņš, ne lidostas administrācija, ne Valsts policija neizrāda pietiekamu interesi cīņā ar pārkāpējiem. Taksistu grupējums to lieliski apzinās un bezkaunīgi stāv priekšā lidostas licencētajiem taksometriem. Ja tūrists izrāda vēlmi par taksometra braucienu, viņš tiek vests uz vairāk nekā 100 metru attālumā esošo stāvvietu.

Mārtiņš
taksometra vadītājs

Tur ir apmēram 20-25 taksometru vadītāji, kuri pārstāv 15 uzņēmumus. Es viņus redzu kā tādus mazus zaglēnus, garnadžus. Visi zina, ka viņi tūlīt zags, bet atsakās reaģēt, kamēr vēl neko nav nozadzis. Viņi iet uz lidostas termināliem un tur uzrunā pasažierus. Bezkaunīgi iet visiem cilvēkiem klāt. Mums legālajiem jāpieturas pie noteikumiem, stāvam pie savas mašīnas, gaidām, kad cilvēks pienāks klāt. Lidosta nestrādā proaktīvi, viņi iesaistās, ja tiek izsaukti, vai lūgta palīdzība. Nerīko dežūras, notikumu vērošanu no malas.

Mārtiņš pārliecināts, ka lidostas un Valsts policijas darbiniekiem pie termināļiem būtu jādežurē vien dažas stundas dienā, lai nodrošinātu noteikumu ievērošanu. Mārtiņš vairāku mēnešu garumā veicis apjomīgu darbu un fiksējis taksistus, kuri, iespējams, lidostā ieradušies, lai nelikumīgi tiktu pie klientiem. Tāpat vīrietis vairākkārt ar iesniegumiem vērsies gan Valsts policijā, gan lidostas administrācijā.

“Bez Tabu” darba dienas vidū ar slēpto kameru novēro aptuveni 10 Mārtiņa pieminēto taksistu grupu. Iznākot no termināļa, divi no viņiem uzrunā atlidojušos pasažierus.

Pamanot “Bez Tabu” slēpto kameru, pārējie taksisti ar telefonu starpniecību tiek informēti par žurnālista klātbūtni, tiek arī demonstrēts, ka rokā tiek turēta kamera. Ikkatrs raidījuma žurnālista solis tiek novērots ar binokli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” nolemj uzrunāt dažus no šiem taksometru vadītājiem, viņi gan noliedz, ka uzrunātu tūristus. Visi kā viens apgalvo, ka gaida kādu draugu, kolēģi, iepriekš sarunātu klientu.

Mārtiņš, veicot darbu policijas un lidostas administrācijas vietā, regulāri iekļūst konfliktos ar taksistu grupējumu. Saņemti arī draudi un uzbrukumi ar piparu gāzi.

Lidostas vadībai ir labi zināma taksistu grupējuma rīcība, tomēr nepietiekamu resursu dēļ neesot iespējams pie ieejām novietot dežurantu, kurš brīdinātu atlidojušos.

Ilze Salna
lidostas “Rīga” pārstāve

Protams, ka policijai lidostas teritorijā ir arī citi pienākumi, tomēr esam vienojušies, ka šīs patruļas notiek. Arī mūsu darbinieki patrulē, mēs aizrādām. Sodus var piemērot tikai policija. Katram taksistam nevar līdzās nolikt policistu, aicinām pasažierus šādus pakalpojumus neizmantot. Gan mājaslapā, gan bagāžas saņemšanas zālē esam izvietojuši informāciju par taksometriem.

Policija lidostas teritorijā šogad fiksēti 45 pārkāpumi autopārvadājumu jomā, taksistu grupējuma trenkāšana gan neesot likumsargu prioritāte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andrejs Koziorovs
Valsts policijas pārstāvis

Autopārvadājumu jomas kontrole ir viens no uzdevumiem, ko veic policija. Jāapzinās, ka šajā teritorijā ir daudz citu uzdevumu, kam ir augstāka prioritāte. Uz tiem reaģējam nekavējoties. Nevar teikt, ka policija neko nedara. Mums ir tāda kapacitāte, kāda ir. Esam spiesti reaģēt uz citiem notikumiem, ne tikai uzraudzīt taksometrus.

Stāvlaukums, kurā pulcējas taksisti, “Rail Baltic” darbu ietvaros tikšot likvidēta šā gada beigās. Tam vajadzētu apgrūtināt grupējuma darbību, jo vismaz uz brīdi tiešā lidostas tuvumā vairs nebūs pieejama bezmaksas stāvvieta.

Lidostas pārstāve norāda, ka administrācija vairs nesaņem sūdzības no tūristiem, ka nācies pamatīgi pārmaksāt par taksometra pakalpojumiem. Mārtiņš gan uzskata, ka pasažieri, izvēloties šo taksistu pakalpojumus, krietni pārmaksā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm